Zamknij

Sukcesy KS Krotosz na 7. Rogozińskim Półmaratonie Przemysła II

09:05, 08.11.2022 mac Aktualizacja: 10:56, 08.11.2022
Skomentuj

Dwa zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych i kilka miejsc na podium zajęli reprezentanci Klubu Sportowego Krotosz w listopadowym półmaratonie.

Dla wielu biegaczy KS Krotosz  półmaraton w Rogoźnie jest stałym punktem biegowego kalendarza. Chętnie powracają na tę imprezę z powodu bardzo ciekawej, choć trudnej trasy prowadzonej przez piękny, bukowy las oraz świetnej organizacji, za którą odpowiadają pasjonaci biegania z Rogozińskiego Klubu Biegacza.

W tym roku do malowniczego miasta Rogoźno przybyło ok. 500 biegaczy z całej Polski. Wśród nich prym wiodła ekipa KS Krotosz, której przedstawiciele pięciokrotnie stawali na podium.

Zwycięzcą biegu został Grzegorz Ziembiński z czasem 1:16:59. Trzecie miejsce open, a pierwsze wśród kobiet zajęła reprezentantka KS Krotosz Justyna Karolczak, która czasem 1:21:35 pobiła rekord trasy pań.

Szóste miejsce open i pierwsze w kategorii M40 zajął Daniel Marek ( 1:24:31 ). Na trzecim miejscu podium w kategorii M40 stanął Artur Marek z czasem 1:26:29.

Dziewiąty linię mety minął Sergiusz Sójka (1:26:05), który zajął pierwsze miejsce w kategorii M18.

W kategorii M50 na drugim miejscu uplasował się Karol Olejniczak (1:28:49). Poza tym w biegu uczestniczyli Marika Mroczkowska, Joanna Olejniczak, Anna Świderska, Jan Jaruzel, Krzysztof Kasprzak, Karol Mroczkowski, Krzysztof Zaradniak i Błażej Zimmermann.

Biegacze krotoszyńskiego klubu z pewnością wrócą do Rogoźna, aby zmierzyć się z wymagającą, ale piękną trasą półmaratonu.