Zamknij

Krotoszyńscy młodzi piłkarze na międzynarodowym turnieju

09:26, 11.07.2019 | Sebastian Pośpiech
REKLAMA
Skomentuj

„Trójka” Krotoszyn wspólnie z KKS Astrą Krotoszyn wystąpili na międzynarodowym turnieju piłki nożnej dzieci pn. Wrocław Trophy 2019.

Od 4 do 7 lipca zawodnicy wraz z trenerami oraz rodzicami przebywali w stolicy Dolnego Śląska. W tym roku na obiekcie AWF we Wrocławiu zjechało się 200 zespołów z 25 krajów, m.in. z Albanii, Czech, Francji, USA i Włoch. Nasz krotoszyński zespół przyjechał z dwoma rocznikami 2006 oraz 2008.
Młodszy zespół trenera Karola Krystka trafił do grupy C z.FC Wrocław Academy, FC Lovcen (Albania), AP Młoda Rawia Rawicz i TF Sokol Maslowa (Czechy).
Krotoszyński team przegrał z Wrocławiem 0:6, następnie wygrał z takim samym rezultatem z TJ Sokola Maslowa Lhota (gole: Bartosz  Kurzawa, Maksymilian Konarski i 4 x Mateusz Bochyński) i uległ 1:3 FC Lovcen (bramka: M.Bochyński). W ostatnim meczu UKS Trójka /Astra Krotoszyn pokonała 4:3 AP Młoda Rawia Rawicz (2x M. Bochyński i B. Kurzawa, M. Konarski).
W drugim etapie krotoszynianie przegrali 0:7 ze słowackim GBF Nitro Tuko oraz wygrali 4:2 z Forzą Wrocław. W tym meczu gole strzelili Patryk Leszczyński (dwa razy) oraz M. Bochyński i B. Kurzawa. Ostatecznie ta drużyna zajęła jedenaste miejsce.
Ekipa z rocznika 2006 trafiła do grupy D, w której wygrali 2:1 z FK Dinamo FC z Kosowa oraz ponieśli dwie porażki (0:2 ze szwedzkim Tullinge BK i 0:5 z Lechią Dzierżoniów). W zwycięskim spotkaniu gole strzelili Wojciech Leczykiewicz i Mateusz Pluciński.
W kolejnej fazie nasi piłkarze przegrali 0:2 z MKS Sparta Ziębice oraz odnieśli dwa zwycięstwa z czeskimi drużynami (1:0 Tj Sokot Kostany i 3:1 z Tj Smrzice). W tych meczach do siatki trafiali Kacper Wojciechowski (dwa razy) oraz Wojciech Leczykiewicz i Antek Stanikowski.

 

- To kolejny turniej, na którym zbieramy bogate doświadczenie minął. 31 zawodników mogło rywalizować z zespołami z różnych państw, cieszyć się i podnosić swoje umiejętności. Cały czas łączymy dobrą zabawę z grą w piłkę. Czterodniowy pobyt we Wrocławiu zintegrował zawodników dzięki czemu chłopacy wzajemnie się wspierali. Wraz z rodzicami mogliśmy być na świetnym otwarciu turnieju na Placu Solnym, gdzie panowała piłkarska atmosfera  - podsumował trener Łukasz Baran.

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone