Zamknij

Wielki sukces sumoków z Kobylina na mistrzostwach Polski

10:55, 14.07.2019 J.U. Aktualizacja: 10:58, 14.07.2019
Skomentuj

30 czerwca zakończyły się w Zamościu Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Sumo. Zawody odbywały się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka.

Świetnie wypadli zawodnicy UKS Samson Kobylin, którzy zdominowali mistrzostwa. Zdobyli I miejsce w punktacji klubowej. W dużym stopniu dzięki ich wynikom reprezentacja Wielkopolski także wywalczyła I miejsce w punktacji klubowej.

Kobylin reprezentowało 10 zawodników, którzy zdobyli 5 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe medale. Dało to 105 bardzo cennych punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego, a tym samym pozwoliło zwyciężyć klasyfikację klubową i wojewódzką.

Indywidualnie złote medale zdobyli: Patrycja Dubicka 60 kg, Monika Sowa 65 kg, Kinga Sroczan 75 kg, Paweł Sikora 60 kg, Michał Grzempowski 90 kg.

Srebro przywiózł Mateusz Pieszak 60 kg, a brązowe Monika Sowa Open oraz Piotr Sikora Open i 70 kg.

Trenerowi Mirosławowi Flakowi oraz zawodnikom gratulujemy!