Zamknij

Dobry występ Łukasza Florkowskiego w Ostrów Glide

17:27, 29.07.2019 J.U Aktualizacja: 16:16, 05.08.2019
Skomentuj

Wysokie czwarte miejsce w krajowych zawodach szybowcowych Ostrów Glide zajął krotoszyński szybownik Łukasz Florkowski (Aeroklub Ostrowski). Od brązowego medalu dzieliło go tylko 128 punktów.

Zawody rozgrywano w Michałkowie pod Ostrowem od 12 do 21 lipca. Dzięki wyjątkowej pogodzie szybownicy do samego końca pokonywali bardzo długie trasy. Ci startujący na szybowcach 18-metrowych pokonali granicę 700 km.

Pan Łukasz, który latał w klasie Club na modelu Jantar std, osiągnął trasy 450 i 500 km. Łącznie zdobył 4.337 pkt. Zwyciężył Przemysław Bartczak z Aeroklubu Częstochowskiego z wynikiem 5.198 pkt.

Warto przypomnieć, że w czerwcu na zawodach w Lisich Kątach w tej samej klasie krotoszynian zajął III pozycję. Dokumentuje to zdjęcie, które zamieszczamy powyżej.  Łukasz Florkowski - pierwszy z prawej.