Zamknij

Poland Open w sumo za nami

14:46, 12.08.2019 | S.P
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę 10 sierpnia w Krotoszynie odbył się Puchar Europy w Sumo – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Poland Open 2019 połączony z obchodami 15-lecia powstania Polskiego Związku Sumo.

Początkowo zawody miały się odbyć w Parku Wojska Polskiego w Krotoszynie, ale ponieważ były niesprzyjające prognozy pogody imprezę przeniesiono do Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Olimpijskiej.  

Na imprezie pod honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce pojawili się m.in. posłowie: Mariusz Witczak  i Jarosław Urbaniak z PO. Ministerstwo Sportu i Turystyki reprezentowała Alicja Wiśniewska. Władze samorządowe reprezentowali starosta krotoszyński Stanisław Szczotka i burmistrz Franciszek Marszałek oraz  radni miejscy i powiatowi.

Wręczono brązowe, srebrne i złote odznaki za zasługi dla sportu. Resortowe odznaczenie otrzymał m.in. krotoszynianin Dariusz Fabianowski.
Następnie przystąpiono do walk. Na dohyo walczyli reprezentanci Azerbejdżanu, Estonii, Indii, Niemiec, Polski, Srilanki,  Ukrainy, Węgier i Włoch.

Zawodnicy z pow. krotoszyńskiego zdobyli  5 medali. Srebrny krążek wywalczyła wśród seniorek Aleksandra Rozum (65 kg.), natomiast brązowe jej brat Aron (115 kg) oraz Mateusz Konieczny (77 kg). Całą trójka reprezentuje barwy klubu TAR Krotoszyn. Z kolei dwa brązowe medale zdobyły juniorki Julia Jankowiak (55 kg) i Monika Sowa (65 kg).

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone