Zamknij

Tenisowe mistrzostwa powiatu (ZDJĘCIA)

11:51, 23.08.2023 mac Aktualizacja: 12:06, 23.08.2023
Skomentuj

Już po raz 23. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Tenisie w grach pojedynczych o puchar starosty.

W dniach 19-20 sierpnia na kortach Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego, ale także IKS Spartakus Koźmin Wlkp. i KS „Wiórki”, odbyły się doroczne 23. Mistrzostwa Powiatu w Tenisie w grach pojedynczych.

Mecze rozgrywano w czterech kategoriach: open kobiet, open mężczyzn, 50+ mężczyzn i 60+ mężczyzn. Wśród tenisistek najlepsza okazała się Agnieszka Kieliba, a kolejne miejsca zajęły odpowiednio Anna Bochna i Weronika Politowicz.

Seniorzy, czyli kat. 60+ swoje mecze podobnie jak panie, rozgrywali systemem każdy z każdym. Zwyciężył Jerzy Rędzikowski, który wziął rewanż za ubiegły rok i pokonał faworyzowanego Marka Mastlierza z Koźmina Wlkp. 7:6, 7:5, ten zaś musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzecie miejsce zajął Lechosław Serafiniak, a czwarty był Krzysztof Turzański.

W kategorii 50+ rywalizowało siedmiu zawodników, podzielonych na dwie grupy eliminacyjne.  W pierwszym półfinale Waldemar Wronecki wygrał z Wiesławem Bergerem 6:4, 2:6, 10:6, a w drugim - Andrzej Kaźmierczak pokonał Macieja Koteckiego 7:6, 7:6. W finale Wronecki zwyciężył z Kaźmierczakiem 6:4, 6:4.

W kategorii open mężczyzn w mistrzostwach zagrało ośmiu tenisistów, podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. W półfinałach padły następujące wyniki: Wojtek Marciniak – Wojtek Tarka 3:6, 2:6; Filip Jerzyk – Kacper Grzesiński 6:2, 6:3.

W meczu finałowym F. Jerzyk wygrał z Wojtkiem Tarką 6:2, 7:5.