Zamknij

Śpiew uwalnia, czyli warsztaty z rodzicami sióstr Przybysz

08:16, 09.10.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

25 i 26 września z inicjatywy zespołu Positive, przy wsparciu Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, Towarzystwa im. Gwiżdż Janiny oraz dzięki dofinansowaniu z budżetu Krotoszyna odbyły się warsztaty wokalne. 

Zajęcia w naszym domu kultury prowadziła Anna Przybysz wraz z mężem Jackiem. Oboje przyjechali do Krotoszyna z Andruszkowic koło Sandomierza. Od lat prowadzą warsztaty z muzyki gospel i spirituals oraz zajęcia integracyjne dla firm. Anna jest pedagogiem sztuki, aktualnie prowadzi zespół San-do-Mir i koncertuje z grupą Triodeon. Jacek akompaniuje jej na gitarze lub akordeonie. Są rodzicami znanych wokalistek - Natalii i Pauliny (zespół Sistars).

Pierwszego dnia w KOK-u pojawiło się 25 osób chcących podszkolić swoje umiejętności wokalne i nauczyć się czegoś nowego. Autorski program A. J Przybyszów pn. „Śpiew uwalnia” ma na celu m.in. naukę oswajania lęków związanych z występami publicznymi i czerpania radości ze śpiewu nawet wtedy, gdy coś nie wychodzi.

Uczestnicy warsztatów poznali 10 utworów radosnych, pełnych energii, ale również refleksyjnych. Wszystkich tekstów uczyli się na pamięć, powtarzając wers po wersie - nie bez trudności, ponieważ słowa piosenek były w j. angielskim.

Na zakończenie warsztatów, w niedzielne popołudnie, wystąpili w kinie Przedwiośniu. Ubrani w zielone gospelowe tuniki wykonali razem z muzykami z zespołu Positve wszystkie utwory poznane podczas warsztatów. Warsztatowy chór porwał widownię do tańca i śpiewu.

Po godzinnym koncercie pod batutą Anny Przybysz wystąpił jeszcze zespół Positive ze swoim repertuarem, przedstawiając własne aranżacje gospelowych utworów.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%