Zamknij

Uwaga, konkurs! Ułóż rymowankę i wygraj nagrodę

16:42, 14.01.2022 | wb
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczęła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym, tym razem pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

 

Konkurs ten prowadzony jest w ramach działań na rzecz zmniejszania liczby wypadków i chorób zawodowych rolników w ramach kampanii „Rola rolnika, by upadku unikał”. Jego celem jest promowanie prawidłowych nawyków i zachowania dzieci podczas pracy i zabawy na terenie gospodarstwa, a także popularyzowanie „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci urodzone w latach 2008 – 2011, których przynajmniej jeden z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Zadanie polega na ułożeniu rymowanki, która musi mieć minimum cztery wersy i zawierać przynajmniej cztery słowa spośród wymienionych: upadek, przyczyna, prewencja, zdrowie, buty, ślisko, bezpieczeństwo, wchodzić.

Po raz pierwszy konkurs będzie przebiegał dwuetapowo: na poziomie wojewódzkim i centralnym.

Kompletne zgłoszenie, w postaci rymowanki i wypełnionego formularza, który otrzymały wszystkie szkoły wiejskie z terenu powiatu, do dnia 15 marca należy przesłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres Oddziału Regionalnego KRUS w Poznaniu. Etap wojewódzki kończy się 22 kwietnia. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody o wartości ok. 500 zł brutto i przejdą do etapu centralnego, w którym 20 najlepszych otrzyma nagrody rzeczowe o wartości ok. 1000 zł brutto. Gala podsumowująca zaplanowana jest na czerwiec.

(wb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%