Zamknij

Propozycje dla uczniów kończących podstawówki

20.59, 03.05.2022 red.
Skomentuj
REKLAMA

W zdunowskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych odbyło się spotkanie z okazji święta patrona placówki Jana Kilińskiego - tzw. drzwi otwarte. 

 

Uczniowie szkół podstawowych ze Zdun, Baszkowa i Cieszkowa w trakcie Kiliniady poznawali ofertę edukacyjną ZSP w Zdunach.

Nauczyciele przygotowali klasopracownie promujące poszczególne kierunki nauczania: technik logistyk, technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik turystyki na obszarach wiejskich, technik usług fryzjerskich. Promowali także innowacje, jakie szkoła wprowadzi w nowym roku szkolnym.

Omówiono projekty, w jakich szkoła bierze udział, oraz szanse na zdobywanie nowych kompetencji, przydatnych na rynku pracy.  Ponadto szkoła zorganizowała spotkanie pracodawców z młodzieżą, podczas którego przedstawiono możliwości kształcenia w miejscowej Branżowej Szkole I stopnia.

Spośród pracodawców i przedsiębiorców współpracujących ze szkołą zaprezentowali się m.in.:  A-T Krotoszyn, Euro Doner Polska Zduny, Blending Zduny, Bolsius Polska, Meble Szczęch, Stolarstwo A. Sowiński i Tarczyński S. A. Poza tym w szkole gościli przedstawiciele Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego z Kalisza oraz Banku Spółdzielczego z Krotoszyna. Uczniowie otrzymali wiele informacji dotyczących  wyboru ścieżki zawodowej.

Podczas Kiliniady zorganizowano również Dzień Hiszpański - w związku z trwającymi  w szkole przygotowaniami do wyjazdu młodzieży na praktyki zagraniczne w Sevilli (program Erasmus Plus - ”Europa otwarta na wielkopolskich zawodowców”). Uczniowie poznali też zrealizowane do tej pory projekty w ramach Erasmusa oraz usłyszeli o projektach planowanych na kolejne lata.

Kiliniadzie towarzyszył piknik na dziedzińcu szkoły. Były też wystawy tematyczne.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%