Zamknij

Szkoła w Biadkach współpracuje z naukowcami z wydziału archeologii UAM

10.06, 06.06.2022 mac Aktualizacja: 10.30, 07.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

3 czerwca na wydziale archeologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu gościli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biadkach.

 

Wraz z opiekunami przybyli oni na Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Podczas festiwalu uroczyście podpisano porozumienie o współpracy między wydziałem a biadkowską szkołą. Porozumienie zostało podpisane przez dziekana wydziału prof. Andrzeja Michałowskiego i dyrektor Szkoły Podstawowej w Biadkach Katarzynę Olgrzymek. Świadkami tego wydarzenia byli uczniowie.

W ciągu całego dnia wszyscy, którzy odwiedzili festiwal mogli uczestniczyć w przygotowanych przez pracowników uczelni wykładach pt. „Fenicjanie na dalekim Zachodzie” (dr Michała Krueger) i „Magia hieroglifów” (dr Andrzej Ćwiek). Uczestniczyli również w warsztatach i grach archeologicznych przygotowanych przez studentów.

Ponadto uczniowie mogli zobaczyć uczelniane laboratoria. Następnie udali się do magazynku, gdzie poznali jak materiał archeologicznych jest przechowywany mi. in z ich własnych wykopaliskach, w których brali udział we wrześniu 2021 r.

Uczestnicy festiwalu mogli zapoznać się z wystawą organizowaną w holu Collegium Historcum, na której zaprezentowano prace uczniów Szkoły Podstawowej w Biadkach przygotowane podczas warsztatów archeologicznych przeprowadzanych przez studentów w szkole oraz na zajęciach plastycznych pod okiem nauczycieli.

- Dzieci mają możliwość poznania pracy archeologa poprzez zajęcia prowadzone przez doktorantów z UAM oraz uczestnictwa w wykładach specjalnie przygotowanych dla nich również na tej uczelni – mówi dyrektor Katarzyna Olgrzymek.

W szkole działa już koło archeologiczne, które w ramach współpracy raz w tygodniu jest prowadzone przez pracowników uniwersytetu. Odbywają się również wspólne wycieczki archeologiczne a jesienny piknik archeologiczny - jak przekazała nam dyrektorka placówki - będzie miał charakter cykliczny.

(mac)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%