Zamknij

Już wkrótce przez Krotoszyn przejedzie pociąg retro

21:06, 25.09.2019 | Grzegorz Śnieciński
Skomentuj
REKLAMA

 

Podobnie jak w ubiegłym roku przez ziemię krotoszyńską przejedzie pociąg retro w ramach projektu „Koleje Wolności”.

W 2018 r. z okazji 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego trasą z Wolsztyna do Kalisza przejechał parowóz z zabytkowymi wagonami 3 klasy. 1 i 4 października br. pociąg retro odwiedzi nasz powiat pod hasłem „Wielkopolanie w kampanii wrześniowej 1939 roku”.

We wtorek 1.10. o godzinie 09.59 skład przybędzie do Kobylina, skąd o 10.46 wyruszy do Krotoszyna. W stolicy powiatu pociąg będzie stał od 11.05 do 11.12. Dalsza trasa wiedzie przez Ostrów Wlkp., Kalisz do Poznania.

Natomiast w piątek 4.10. pociąg retro jadący trasą z Ostrowa Wlkp. w kierunku Leszna przejedzie bez zatrzymywania się przez Krotoszyn, by stanąć o godz. 18.59 w Kobylinie. Tutaj postój potrwa do 19:37, kiedy to skład wyruszy do Wolsztyna.

Koleje Wolności 1939-2019 to projekt o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym skierowanym do klas szkolnych i innych grup zorganizowanych. W pociągu podczas jazdy będą przeprowadzane specjalne lekcje przez osoby przebrane w mundury oraz stroje z epoki. Uczestnicy wyprawy usłyszą opowieści o udziale Wielkopolan w jakże tragicznym wrześniu 1939 r.

Osoby i grupy zainteresowane przejazdem powinny do 26.09. zgłosić swój akces mailowo: [email protected] Uczestnicy przejazdu będą musieli wypełnić klauzulę RODO - formularze można wydrukować ze strony http://www.muzeumgniezno.pl/ i przekazać je obsłudze pociągu.


Organizatorami wydarzenia są: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Koleje Wielkopolskie oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

 

(Grzegorz Śnieciński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz