Zamknij

Sukces młodych tancerek z Krotoszyna

15:09, 03.10.2019 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

29 września reprezentantki krotoszyńskiej szkoły Baby Balet zdobyły drugie miejsce w konkursie Magia Tańca w Ostrowie Wlkp. Dziewczynki planują dalsze występy.

Zofia Błaszyk i Nadia Hauschild wykonały taniec Zaczarowane laleczki z muzyką zaczerpniętą z baletu Coppelia. W XVII Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym im. Aliny Janikowskiej wzięły udział w kategorii duety 7-11 lat.
- Dziewczynki zaczęły próby już w wakacje, dwa miesiące przed konkursem - mówi Jolanta Justyńska ze szkoły Baby Balet. Ich próby odbywały się zarówno z instruktorem, jak i we własnym zakresie w domu.
- Rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowania. Pilnowali dziewczynek, aby treningi odbywały się codziennie. Pozostawaliśmy w stałym kontakcie – opowiada Justyńska.
Był to pierwszy konkurs nie tylko dla dziewczynek, również dla szkoły, którą reprezentowały. - Zosia uczęszcza na zajęcia już od dwóch lat, natomiast Nadia – od kwietnia, co jest ogromnym sukcesem na tak krótki czas nauki. Biorąc pod uwagę przerwę wakacyjną, ćwiczyła tylko ok. 3 miesiące – cieszy się J. Justyńska.
Dziewczynki mają w planach brać udział w kolejnych konkursach, w międzyczasie ulepszając swój układ.
Baby Balet to studio taneczne z Leszna, która w Krotoszynie organizuje swoje zajęcia od 3 lat. Lekcje odbywają się w Hali Widowiskowo-Sportowej. Szkoła przyjmuje uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: 4-6 i 6,5-12 lat.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz