Zamknij

Pociąg retro i opowieść o bohaterskich żołnierzach Armii Poznań

17:48, 03.10.2019 | Grzegorz Śnieciński
Skomentuj
REKLAMA


Nietypowa lekcja historii odbyła się na pokładzie pociągu retro, który 1 i 4 października przejeżdżał przez powiat krotoszyński.

W ramach projektu „Koleje Wolności 1939 – 2019” na trasie z Wolsztyna do Kalisza oraz z Poznania do Wolsztyna kursował w tych dniach zabytkowy skład złożony z parowozu i wagonów 3 klasy.

Przejazdy miały charakter spotkań edukacyjnych skierowanych głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. W ubiegłym roku projekt „Koleje Wolności” poświęcony był 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w tym zaś pociąg retro kursował pod hasłem „Wielkopolanie w kampanii wrześniowej 1939 roku”.

Uczestnicy kolejowej wyprawy mogli zatem posłuchać opowieści o bohaterskich żołnierzach Armii Poznań, o umundurowaniu i uzbrojeniu wojsk a także o znaczących postaciach tragicznego września. W projekcie wzięli udział m.in. uczniowie krotoszyńskich podstawówek oraz zainteresowani mieszkańcy powiatu.


Kolejową lekcję patriotyzmu i historii zorganizowali: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Koleje Wielkopolskie oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.       

 

(Grzegorz Śnieciński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz