Zamknij

Do Kalisza zjechali poeci i aforyści z kilku krajów świata

17:11, 05.11.2019 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Od 22 do 26 października Wielkopolska była miejscem spotkania poetów z wielu krajów świata. Program obejmował liczne imprezy nie tylko w Poznaniu, ale także w Pile, Kaliszu, Russowie czy Ostrowie. 

Do Kalisza przyjechało blisko 50. poetów i miłośników poezji m.in.  z Grecji, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Czech, Belgii, Francji, Niemiec, Ukrainy, Białorusi, Rumunii i Wietnamu. Polskę reprezentowali artyści i naukowcy z Wielkopolski, głównie związani z poznańskim oddziałem ZLP.

Na trzeci dzień poetyckich zmagań wybrano Kalisz, uznając to miasto za nieformalną stolicę polskiej aforystyki. Spotkanie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka poprowadzili: kaliska poetka i aforystka Urszula Zybura i Ares Chadzinikolau prezes Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Twórcy zaprezentowali swoją twórczość i dyskutowali o poezji.

W programie znalazły się m.in. Potyczki aforystów i XVIII Międzynarodowy Aforystykon. Kaliskie spotkanie było także okazją do zaprezentowania nowych wydawnictw: IV edycji „Potyczek aforystów” oraz antologii poezji współczesnej pt. "Jak podanie ręki" (w wersji polsko-angielskiej). W obu książkach zaprezentował się Paweł W. Płócienniczak. W tej pierwszej opublikował kilkanaście aforyzmów, a w drugiej - wiersz "jazzus". 

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz