Zamknij

SULMIERZYCE. Uczniowie pamiętają o patriotyzmie

17:35, 24.11.2019 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. S.F. Klonowicza w Sulmierzycach wzięli udział w dwóch akcjach.

Uczniowie razem z wychowawcami udali się na cmentarz. Tam też w ramach inicjatywy pn. Szkoła pamięta zrobili porządek na grobach. Odwiedzili mogiły dawnych nauczycieli i innych zasłużonych mieszkańców Sulmierzyc. W ramach akcji w szkole pojawiła się też okolicznościowa wystawa. Jej tematem były ważne dla lokalnej społeczności wydarzenia. Nie zabrakło także gazetki o podobnej tematyce.

W ostatnim czasie szkoła przyjęła niecodziennego gościa. Elżbieta Orzeszyńska spotkała się z uczniami siódmych klas. Opowiadała o historii Sulmierzyc z czasu II wojny światowej, niemieckiej okupacji i ówczesnym życiu. Nie zabrakło jej osobistych wspomnień.

Uczestniczyli także w drugiej akcji – Szkoła do hymnu. 8 listopada społeczność szkolna zgromadziła się na boisku. Tam w ramach akcji odśpiewano 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego o symbolicznej godzinie 11.11. Uroczystość rozpoczęto od mowy dotyczącej niepodległości w wykonaniu przewodniczącej szkolnego samorządu. Uczniowie klas I-III pojawili się z chorągiewkami w barwach Polskiej flagi. Natomiast ich starsi koledzy przypięli sobie narodowe rozety. Zarówno te symbole, jak i obecność szkolnego sztandaru, miały podkreślić podniosły charakter wydarzenia.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz