Zamknij

W ZSP 2 Kopciuszek po angielsku. Bracia Grimm byliby pod wrażeniem!

11:26, 10.02.2020 | S.P
REKLAMA
Skomentuj

Kopciuszek w wersji anglojęzycznej po raz pierwszy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie.

23 stycznia w tej szkole został wystawiony spektakl pt. Cinderella - Kopciuszek w wersji anglojęzycznej. Przedstawienie odbyło się na sali gimnastycznej i wystąpili w nim uczniowie i uczennice klasy 3f, 2f, 3b oraz 1dg.

Tytułową rolę Kopciuszka zagrał uczeń kl. 3f Arkadiusz Karolczak, w postać macochy wcielił się Mariusz Szmondrowski z kl. 2f, dwie przyrodnie siostry zagrali Malwina Waldowska z 3b oraz Krystian Obst z 2f. Uczeń 3f, Kacper Skrzypczak, wystąpił w roli wróżki, a księciem został Michał Tomaszewski z 3b. Całe przedstawienie było komentowane przez narratora, którym był uczeń Dominik Piszczek (kl. 3f).

Próby do spektaklu trwały kilka miesięcy, a samo przedstawienie było efektem finalnym innowacji pedagogicznej pn. W krainie baśni – Kopciuszek w wersji anglojęzycznej wprowadzonej przez nauczycielkę języka angielskiego, Milenę Pawłowską.

Przedstawienie okazało się ogromnym sukcesem, a odtwórcom głównych ról przyniosło mnóstwo  radości i satysfakcji. Dla wielu uczniów udział w przedsięwzięciu teatralnym był także znakomitą okazją do sprawdzenia i zaprezentowania swoich umiejętności, zarówno aktorskich, jak i językowych.

 

 

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone