Zamknij

Krotoszyński Skwer D-O-M nagrodzony w Warszawie w konkursie "Newsweeka"

15:33, 20.02.2020 | red.
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 10-11 lutego br. przedstawicielki Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej, dyr. Ewa Bukowska, instr. Alina Kajewska i b. prezes Uniwersytetu III Wieku, Elżbieta Maleszka, wzięły udział w szkoleniu dla ośrodków Działaj Lokalnie i Lokalnych Partnerstw PAFW, połączone z galą konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek". Przywiozły stamtąd cenną nagrodę.
 
Na szkolenia złożyły się wykłady, warsztaty i dyskusje, w których wzięli udział reprezentanci ośrodków z całej Polski. - Pracowaliśmy metodą „design thinking”, rozmawialiśmy m.in. o storytellingu, metodach animacji społeczności lokalnych, „zero waste” w praktyce, jak również o tym, jak za pomocą liczb nagłaśniać ważne tematy społeczne – mówi dyr. Ewa Bukowska.


Na uroczystej gali Krotoszyńska Grupa Inicjatywna (Stowarzyszenie UTW, ZSP nr 3 i KBP) została zwycięzcą konkursu na Najefektywniejsze Grupy Inicjatywne VI edycji Programu Lokalne Partnerstwa PAFW.


Po ocenie wszystkich 7 partnerstw – według kryteriów wymienionych w „Zasadach przyznawania nagród” – Krotoszyńska Biblioteka Publiczna otrzymała nagrodę w wysokości 15 tys. złotych. W ten sposób doceniono stworzenie Skweru „D-O-M Działamy – Odpoczywamy – Motywujemy”, usytuowanego w sąsiedztwie biblioteki. Jako kryteria dodatkowe pod uwagę brane były aspekty formalne – terminowość przesyłania sprawozdań i porządek w dokumentach finansowych. Nagroda zostanie przeznaczona na cele związane z umacnianiem działań Partnerstwa.

Warto przypomnieć, że pomysł zagospodarowania terenu przy bibliotece i stworzenia „Dobra wspólnego” pochodzi z 2018 r. Jest dziełem grupy inicjatywnej i wielu partnerów, którzy zostali pozyskani przez bibliotekę w Krotoszynie. - Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 75 tys. zł z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, którą finansuje Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności – opowiada Ewa Bukowska. – Od władz Krotoszyna pozyskaliśmy kwotę 50 tys. zł.


 

 

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone