Zamknij

Wysokie miejsca naszych zespołów na biesiadzie folkloru w Brzezinach

15:38, 09.09.2020 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj Zespół Łagiewniczanie otrzymał III nagrodę wraz z Kobierzankami i Lutogniewiakami
REKLAMA

Podczas Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej, która odbyła się w miniony weekend w Brzezinach, świetnie wypadły zespoły z powiatu krotoszyńskiego. Wysokie drugie miejsce zajęła Kalina, trzecie - Lutogniewiacy, Kobierzanki i Łagiewniczanie.

Festiwal 7 września zorganizowało Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. W tegorocznej edycji wystąpiły 32 zespoły śpiewacze i taneczne oraz 15 solistów.

Bardzo dobrze zaprezentowali się mieszkańcy pow. krotoszyńskiego. W kategorii zespołów śpiewaczych laureatką II nagrody (600 zł) został zespół Kalina z Nowej Wsi. Trzecią nagrodą otrzymały zespoły: Kobierzanki, Lutogniewiacy i Łagiewniczanie (400 zł).Wyróżnienie (250 zł) natomiast otrzymały Biadkowianki.

Nagrody trafiły też do śpiewających solistek. Małgorzata Olszewska z Lutogniewa i Maria Pierunek (obie z Lutogniewa) uhonorowano ex aequo pierwszą nagrodą (400 zł). Z kolei Czesława Jarysz z Kobierna otrzymała II nagrodę (300 zł) a Halina Wałęsa z Nowej Wsi - III nagrodę (200 zł).

Uczestników przeglądu oceniało jury w składzie: dr Arleta Nawrocka-Wysocka – etnomuzykolog (Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie), Anna Weronika Brzezińska – etnolożka (UAM w Poznaniu), Piotr Kulka (etnochoreolog, folklorysta, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu) i  Anna Maria Gałczyńska (folklorystka, specjalista ds. dziedzictwa kulturowego CKiS w Kaliszu).

 

 

 

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%