Zamknij

Chodź pokażę Ci moje miasto. W siódemce podsumowali Erasmusa

11:49, 30.09.2020 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

 

30 września w Szkole Podstawowej nr 7 w Krotoszynie zakończono ciekawy projekt w ramach Erasmusa +. W całości sfinansowano go ze środków Unii Europejskiej.

Projekt pt. "Chodź pokażę Ci moje miasto" trwał od 2018 r. Zaangażowanych było w niego kilkunastu nauczycieli i wielu uczniów placówki oświatowej na Parcelkach. Dwuletnia współpraca nad projektem SP 7 i szkoły partnerskiej Gutenberg-Schule w Dierdorfie przyczyniła się do wzmocnienia więzi między obiema szkołami.

Na czym polegał projekt?

– Dzieci z obu szkół poznały elementarne wyrazy i zwroty w języku swoich rówieśników – mówi Anna Kaźmierczak, wicedyrektorka SP 7 i koordynatorka projektu.  

Projekt zakończono on-line łącząc się z gabinetu wicedyrektorki krotoszyńskiej siódemki z przedstawicielami partnerskiej placówki w Niemczech. Poza tym klasa IIIA wraz z wychowawczynią Mirosławą Paździoch zaprezentowała w obu językach, w formie występu artystycznego efekty pracy nad projektem. Piosenki, wierszyki i tańce były związane z tematyka poszczególnych punktów prowadzonej współpracy polsko-niemieckiej.

W oficjalnym zakończeniu Erasmusa + uczestniczył m.in. Ryszard Czuszke, zastępca burmistrza Krotoszyna oraz dyrektor siódemki Zbigniew Kurzawa i kilkoro nauczycieli biorących czynny udział w realizacji projektu.

 

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%