Zamknij

Uczniowie społecznej szkoły uczestniczyli w zawodach z robotyki

16:22, 15.04.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

W Społecznej Szkole Podstawowej w Krotoszynie powstała pierwsza w powiecie krotoszyńskim drużyna First Lego League. Zespół nosi nazwę poProstu i uczestniczył już w zawodach.

 

Drużyna z SSP jest pierwszą w naszym powiecie. W jej skład wchodzi sześcioro uczniów z klas IV-VI – Agata, Wiktoria, Milena, Marcel, Wiktor i Filip. Trenerem był zaś Paweł Jakubowski.

First Lego League to współzawodnictwo w robotyce na bazie klocków lego. W kategorii „challenge” rywalizują zawodnicy w wieku 9-16 lat. Każda edycja zmagań ma inną tematykę i inne problemy do rozwiązania. Zadania cechują się wysokim poziomem trudności. Uczestnicy muszą bowiem zbudować robota oraz jego wyposażenie, nie posiłkując się żadną instrukcją.

Stworzony przez drużynę robot musi na macie wykonywać zadania według napisanego specjalnie dla niego programu. Dzieło danego zespołu nie może być sterowane zdalnie, a do jego budowy można wykorzystać ściśle określone elementy.

Kolejnym utrudnieniem jest ograniczony czas. Na wykonanie kilkunastu zadań robot ma tylko 2,5 min. Zawody rozgrywane są najpierw na szczeblu wojewódzkim, później krajowym, a najlepsza drużyna na tym etapie awansuje do rywalizacji najzdolniejszych zespołów z całego świata.

Zadanie uczestników to jednak nie tylko budowa i programowanie robota. Oceniane są ponadto 2 konkurencje – prezentacja robota i prezentacja projektu innowacyjnego. Projekt musi być wykonany i zademonstrowany po rozpoznaniu i zbadaniu tematu przewodniego zmagań.

Ten rok był dla uczestników First Lego League Challenge wyjątkowo trudny. Spotkania zespołów rozpoczęły się dopiero miesiąc przed samymi zawodami. Pomimo tak ograniczonego czasu na przygotowania członkowie poProstu wykazali się wielką determinacją. Do ostatniej minuty dzielnie walczyli o każdy punkt.

 

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Helmut HagerHelmut Hager

0 0

Czesc wszystkim. Jestes biznesmenem, kobieta lub osoba prywatna? Potrzebujesz pozyczki, aby rozwinac dzialalnosc, kupic dom lub splacic stare pozyczki? Skontaktuj sie z nami pod adresem [email protected] lub WhatsApp: +905396242548, aby uzyskac dowolna kwote pozyczki. A my pomozemy Ci z pozyczka natychmiast, latwo i szybko. 11:48, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

0 0

Brawo grupa i brawo nauczyciel.
Niewielu jest nauczycieli którym się chce pozostawać nieodpłatnie po lekcjach i wykonywać zawód zgodnie z misją. Większość to tylko odbębnić swoje i do domu - na korepetycje albo uprawiać prywatę - treningi itp.
Moze następnym razem się uda.
Gratuluje.
14:51, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HanaHana

0 0

Snadno dostupné financování od soukromé osoby k exekuci, oddlužení, insolvenci, podnikání, bydlení, rekonstrukce. Půjčte si dnes něco od 30 000 Kč do 2 500 000 Kč. Jednoduché podmínky - jasná smlouva. Pomůžeme vám vyřešit vaši finanční situaci okamžitě do 30 minut v kanceláři. Chcete nízké splátky s nízkými úrokovými sazbami - nezajištěnou půjčku. Zavolejte nám - naše služby jsou zaručeny a prověřeny tisíci spokojených zákazníků. Tato nabídka je určena pro všechny od 18 let pro matky, důchodce, zaměstnance, podnikatele a začátečníky, dpp, úp. Pro snadné uspokojení: [email protected] 15:04, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%