Zamknij

Karambol w Wolenicach. Cztery osoby trafiły do szpitala

15:33, 12.02.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

W piątek 12 lutego na drodze krajowej nr 15 doszło do wypadku z udziałem  sześciu pojazdów. W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały poszkodowane z czego trzy wymagały przewiezienia do  Szpitalnego  Oddziału Ratunkowego.

 

Do wypadku doszło tuż po godz. 12.00. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Krotoszyn, OSP Czarny Sad i OSP Benice. Do zdarzenia udała się również Grupa Operacyjna pod dowództwem komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie.

W wypadku brały udział cztery samochody osobowe, jeden bus oraz ciężarówka. Pojazdami podróżowało łącznie dziewięć osób.

- W chwili przybycia zastępów straży pożarnej personel medyczny zaopatrywał osoby poszkodowane, które pozostawały w rozbitych pojazdach – mówi st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy komendy PSP w Krotoszynie.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie wykonali dostęp do uczestników zdarzenia i wspólnie z ratownikami medycznymi przystąpili do ich ewakuacji na noszach do karetek pogotowia.

- Trzy osoby spośród czterech poszkodowanych wymagały przewiezienia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – mówi T. Patryas.

Po przekazaniu osób poszkodowanych pod opiekę ZRM strażacy w rozbitych pojazdach odłączyli akumulatory i zabezpieczyli wycieki płynów technicznych. Po zakończonych czynnościach realizowanych przez grupę dochodzeniową z Policji, uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową, a z jezdni zostały usunięte elementy karoserii samochodowej oraz wycieki płynów technicznych.

Droga krajowa nr 15 w miejscu prowadzonych działań była całkowicie zablokowana, policja zorganizowała objazdy.

 

                                                                                                                  

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Olo Olo

4 2

Niech policja sprawdzi logowanie tel. kierowcy ciężarówki bo albo rozmawiał albo pisał sms bo siedząc tak wysoko on nie widział drogi przed sobą. 10:46, 13.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%