Zamknij

DLA PAŃ. Dlaczego Japonki są wąskie w talii jak osy? Pięć zasad

19:56, 29.08.2019 | red.
REKLAMA
Skomentuj

 

W tym dalekim i egzotycznym kraju ludzi otyłych jest mniej niż 5 procent. W Polsce natomiast – nieco ponad 20. Czytamy o tym w  „Porannym dzienniku zdrowia”.

1. DUŻO RUCHU
Japończycy dużo chodzą i jeżdżą rowerem. Samochód jest dla nich narzędziem do specjalnych celów. Połączenie tych dwu rzeczy pobudza spalanie tłuszczu. Jest ponadto bezpieczniejsze niż bieganie.

2. MAŁE PORCJE
Japończycy jedzą mniejszymi porcjami, co kontrastuje z posiłkami w naszym kraju. W Polsce są one wielodaniowe i obszerne.  Tam panuje zasada wstrzemięźliwości.

3. WARZYWA, OWOCE MORZA
Na ich talerzach jest dużo warzyw (głównie liściastych) i owoców morza. Warzywa maja wiele  cennych dla spalania tłuszczu składników. Owoce morza zaś wzbogacają dietę w pełnowartościowe białko też ważne w pokonywaniu tłuszczu.
W Polsce nie mamy dużego wyboru czystych, wartościowych owoców morza. Ale możemy zwiększyć spożycie białka np. z jajek (najlepiej wiejskich).

4. PRODUKTY FERMENTOWANE
Miso, natto czy tempeh to tylko kilka z wielu. Produkty te są dobre nie tylko dla jelit, ale w ogóle dla organizmu, bo zmniejszają stany zapalne, które są podłożem wielu chorób, w tym otyłości i nadwagi. U nas rolę tę pełnić mogą jogurty, kefir czy maślanka, a także coraz popularniejsze kiszonki, np. kwaszony sok buraczany.  

5. ZDROWE PRZEKĄSKI
Japońskie zdrowe przekąski to ciastka ryżowe, czerwona fasola, przekąski z wodorostów, orzechy, nasiona, desery z owoców. A u nas – przekąski na bazie cukru, i to w znacznych ilościach, albo na bazie utwardzonych tłuszczów, czyli tych najgorszych.

PRZYPOMNIENIE
I na koniec przypomnienie, że pogromcą tłuszczu jest witamina C. Jeśli chcecie – Drogie Panie – schudnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę, jedzcie więcej witaminy C, która bierze udział we wszystkich procesach, w których spalany jest tłuszcz. Najskuteczniejsza jest ta, która występuje w produktach spożywczych.

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone