Zamknij
REKLAMA

Pielęgnacja włosów kręconych krok po kroku. Jakie kosmetyki wybierać?

16:32, 17.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Warto realizować świadomą pielęgnację włosów, niezależnie od tego, czy są one proste, kręcone, czy też falowane. Poprawna pielęgnacja zabezpiecza włosy przed zniszczeniem oraz poprawia strukturę pasm. Szczególnej pielęgnacji wymagają natomiast włosy kręcone, aby charakteryzowały się trwałym oraz mocnym skrętem. Dzięki temu wyglądać mogą bardzo efektownie (materiały partnera).

Kosmetyki przeznaczone dla włosów kręconych

Przed zakupem nowych kosmetyków do włosów, koniecznie przeczytaj na blogu Gazetkowo.pl, które z nich są najbardziej skuteczne. Konieczne jest także ustalenie, czy włosy są nisko-, średnio- czy też wysokoporowate. Określa się to na podstawie kondycji pasm. Jeżeli mają tendencję do puszenia się, są zniszczone i suche, a ponadto ciężko się je rozczesuje - wówczas kategoryzuje się je jako włosy o wysokiej porowatości. Natomiast jeżeli kosmyki są w lepszej formie, wówczas ich porowatość jest niższa. Należy również stosować odpowiednią ilość kosmetyków, aby nie dochodziło do przeciążenia włosów, zwłaszcza cienkich i łamliwych. Co więcej, nakładając odżywki oraz maski, należy unikać umieszczenia produktów na skórze głowy, gdyż może wystąpić jej podrażnienie.

Prawidłowe mycie włosów kręconych

Poprawna pielęgnacja włosów rozpoczyna się do właściwego mycia. Istnieje kilka sposobów, aby prawidłowo umyć włosy, jednak zdecydowana większość fryzjerów poleca metodę OMO, czyli odżywka - mycie - odżywka. W ten sposób można skutecznie chronić włosy przed nadmiernym działaniem szamponu, który głównie ma na celu oczyszczenie skóry głowy. Warto pamiętać także o tym, aby szampon nakładać tylko na włosy znajdujące się u nasady. Natomiast pozostała długość pasm zostanie umyta dzięki spływającej pianie.

Jednak pielęgnacja kręconych włosów wymaga także stosowania dodatkowych kosmetyków. Dzięki temu poprawia się kondycja włosów, a także ich skręt. Zamiast zwykłej suszarki warto przestawić się na dyfuzor. Skutecznie ochroni on pasma przed wysoką temperaturą, a jednocześnie zwiększa skręt włosów. Niezbędne jest także korzystanie z odpowiedniej szczotki lub grzebienia.

Właściwy skład kosmetyków

Kosmetyki przeznaczone dla włosów kręconych powinny charakteryzować się naturalnym składem, który nie zaszkodzi pasmom. Niezależnie od tego czy jest to szampon, odżywka czy też serum, należy sprawdzić czy nie zawiera on pozycji takich jak alcohol denat, alcohol, isopropyl alcohol, SD alkohol, SD alkohol 48. Wymienione składniki prowadzą do wysuszenia włosów, co przyczynić się może do ich nadmiernego wypadania. Unikać należy także silikonów, które mogą bardzo niekorzystnie wpływać na skręt włosa. Silikony prowadzą także do oblepiania pasm, co jednocześnie tworzy barierę dla składników odżywczych. Odżywki, szampony, a także maski z dobrym składem bardzo często prezentuje gazetka Rossmann. Warto zatem na bieżąco śledzić pojawiające się tam produkty.

Stylizacja włosów kręconych

Po myciu i nałożeniu odżywki niezbędna jest właściwa stylizacja kręconych włosów. Doskonale sprawdzają się pianki, krem do włosów kręconych, a także produkty utrwalające fryzurę, takie jak żele. Można także zdecydować się na używanie olejków, zwłaszcza do suchych i pozbawionych blasku włosów. Warto także zwracać uwagę na sposób nakładania pianek oraz kremu do włosów, aby włosy przed aplikacją były lekko wilgotne. Niezbędne jest także stosowanie odpowiedniej ilości kosmetyków, aby nie doszło do przeciążenia włosów. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%