Zamknij
REKLAMA

Kaski szosowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

20.38, 31.10.2022 . Aktualizacja: 20.44, 31.10.2022
Skomentuj

Jazda rowerem szosowym to prawdziwa przyjemność. Spora prędkość, pęd wiatru, pozytywny wysiłek korzystny dla organizmu – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup kolarzówki i przemierzanie na niej kolejnych kilometrów. Aby jednak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas jazdy na takim jednośladzie, musisz mieć kask. Jak wybrać odpowiednie kaski szosowe dla siebie i rodziny?

 

Kask szosowy jest niezbędnym elementem jazdy po ulicy. Chociaż prawo tego jeszcze nie wymaga, to w newralgicznej sytuacji może uratować Ci życie.

Dlaczego warto jeździć w kasku rowerowym?

Jazda w kasku szosowym to same zalety. Przede wszystkim osłaniasz głowę na wypadek upadku czy kolizji. Pamiętaj, że czaszka jest bardzo wrażliwą częścią ciała i nawet niewielkie i pozornie niegroźne zdarzenie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia mózgu, włącznie ze śmiercią. Jeżdżąc w kasku szosowym znacznie zwiększasz swoje szanse na przeżycie.

Poza tym kaski szosowe osłaniają przed wiatrem i zabezpieczają np. przed kamieniami, pyłem, szyszkami, gałęziami i innymi czynnikami, które mogłyby Cię uderzyć podczas poruszania się po szosie. Jeżeli kupisz odpowiednio dopasowany kask, nie musisz obawiać się obniżenia komfortu jazdy. Ten na pewno nie będzie Cię uwierał czy ograniczał Twojej widoczności w czasie poruszania się rowerem.

Kask rowerowy – co brać pod uwagę podczas zakupu?

Najważniejsza kwestia to wykonanie kasku. Zwróć uwagę czy do jego przygotowania producent wybrał wysokiej klasy, trwałe materiały, które pomogą zamortyzować siłę uderzenia w razie potrzeby. Wybierz kask, który zapewni Ci rzeczywiście realną ochronę. Zwróć też uwagę na jakość zapięcia oraz wypełnienie – w ten sposób zapewnisz sobie zabezpieczenie i wygodę na pełnym poziomie.

Kupując kask na szosę, możesz wybrać wiele rodzajów tego elementu – od całkowicie zabudowanych i aerodynamicznych, po wentylowane. Pamiętaj, aby sprawdzić jaki jest jego rozmiar. Nie każdy egzemplarz będzie odpowiednio pasował na Twoją głowę.

Możesz postawić również na szereg nowoczesnych kasków, wyposażonych np. w zestaw głośnomówiący czy specjalne oświetlenie. To zawsze ułatwi jazdę rowerem i przełoży się na Twoją wygodę.

Czy warto brać cenę pod uwagę przy zakupie kasku na szosę?

Pod żadnym pozorem cena nie powinna być głównym kryterium wyboru kasku. Najtańsze egzemplarze wykonane są ze słabego plastiku i wypełnione są mizernej jakości styropianem. W razie upadku kask ten po prostu się rozleci i nie zapewni Ci wystarczającego poziomu bezpieczeństwa.

Oczywiście, lepiej podróżować w takim egzemplarzu niż w żadnym, jednak radzimy postawić na bardziej zaawansowane modele. Jeżeli chcesz oszczędzić, nie szukaj kasków z nowoczesnymi funkcjami czy zaawansowaną wentylacją. Wystarczy prosty produkt o wysokiej jakości, spełniający szereg europejskich norm do spraw jakości. To klucz do bezpieczeństwa na rowerze!

Kaski rowerowe w FabrykaRowerów

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%