Zamknij

Pleszewski szpital ma oddział tylko dla pacjentów z COVID-19

09:48, 08.10.2020 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

W Pleszewskim Centrum Medycznym ruszył oddział tylko i wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem. Został ulokowany na pierwszym piętrze szpitala, które do tej pory zajmował oddział paliatywny. W oddziale dla zakażonych COVID-19 zabezpieczono 20 łóżek.

 Pleszewskie Centrum Medyczne od 7 października dołączyło do innych  szpitali w kraju, które będą  przyjmowały pacjentów z koronawirusem.

- Jesteśmy gotowi na przyjęcie chorych zakażonych wirusem covid-19. Pacjenci z oddziału paliatywnego, na bazie którego będzie działał nowy - zostali rozlokowani na niewykorzystywanym do tej pory oddziale nefrologicznym. 17 łóżek zostało przeznaczonych dla pacjentów nie wymagających wentylowania mechanicznego, a  3 łóżka dla pacjentów, którzy będą musieli zostać podłączeni do respiratorów - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM. 

Decyzję o  utworzeniu oddziału zajmującego się leczeniem pacjentów z koronawirusem  w Pleszewskim Centrum Medycznym  podjął wojewoda wielkopolski na podstawie    rekomendacji  Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. 

- Należy podkreślić, że pacjenci będący w stanach ciężkich wymagających leczenia specjalistycznego nadal będą hospitalizowani  na trzecim poziomie zabezpieczenia. A mowa  tu o  Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu. Bardzo ważne jest również to, że nowo powstały oddział ,na którym w naszym szpitalu będą przebywali chorzy z COVID-19- ma oddzielne wejście  bezpośrednio z zewnątrz placówki. Jest też tak usytuowany, że nie krzyżują się tam drogi dla pacjentów i personelu innych oddziałów - dodaje prezes Górczyński.

Oddział dla pacjentów z  koronawirusem  nie  ma wpływu na pozostałą działalność Pleszewskiego Centrum Medycznego. Przyjęcia na badania i do poradni specjalistycznych będą się odbywały tak, jak do tej pory. Oczywiście z zachowaniem wszelkich reżimów sanitarnych.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Ręce opadająRęce opadają

0 0

Pleszew może Krotoszyn za wysokie progi. 16:36, 14.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz