Zamknij

To był najmłodszy druh w Polsce. 4-letni Wojtuś przegrał ze straszną chorobą

12.00, 28.11.2022 D.W.
Skomentuj Fot. OSP Grajów/Pixabay.com
REKLAMA

 Ochotnicza Straż Pożarna z województwa małopolskiego poinformowała o śmierci swojego najmłodszego druha. "Wojtuś wykazywał się niezwykłym sercem i wolą walki, jak na strażaka przystało" - napisali na facebooku.

W grudniu 2020 roku u małego Wojtusia zdiagnozowano nowotwór złośliwy rhabdomyosarcoma alveolare (mięsak komórek prążkowanych). Jak podaje Fakt, chłopiec bardzo dzielnie znosił trudy choroby, nie poddawał się.

- Strażacy OSP Grajów wspierali rodzinę chłopca w walce o jego życie. Bo Wojtuś był jednym z nich. I chociaż Wojtuś większość swojego krótkiego życia spędził w szpitalu, był taki jeden dzień, w którym zapomniał o bólu, cierpieniu i chorobie

- czytamy w materiale tabloidu. 

Chłopiec marzył, żeby być strażakiem i to jego wielkie marzenie spełniło się w grudniu 2021 roku. Od komendanta OSP w Grajowie Wojtuś dostał oficjalny strój strażacki, a po zdaniu egzaminu strażackiego - honorowy dyplom.

Niestety...

4-latek przegrał z chorobą o czym poinformowała jego jednostka. 

- Tym razem przychodzimy do was ze smutną informacją. Opuścił nas nasz najmłodszy druh. Śp. Wojtuś wykazywał się niezwykłym sercem i wolą walki, jak na strażaka przystało. Niestety nie udało mu się wygrać tej walki. Rodzinie zmarłego Wojtusia składamy najszczersze kondolencje

- poinformowało OSP.

Chłopiec zmarł w sobotę (26 listopada).

(D.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%