Zamknij
REKLAMA

Zwolnienie z opłaty śmieciowej od uchodźców. To byłby ludzki gest

11:53, 05.04.2022 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj Sławomira Kalak
REKLAMA

Dwoje radnych Rady Miejskiej w Krotoszynie zawnioskowało o zwolnienie z opłat za śmieci mieszkańców gminy, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Co na to burmistrz?

 

Sławomira Kalak z klubu radnych PiS uważa, że byłby to ludzki gest związku Eko Siódemka.

– I znaczące wsparcie finansowe, biorąc pod uwagę zaangażowanie i życzliwość, jaką wykazali się niektórzy nasi mieszkańcy – powiedziała S. Kalak 31 marca na sesji.

Radny Bartosz Kosiarski (stowarzyszenie Krotoszyn na Nowo) również zapytał, czy gmina mogłaby zrezygnować z pobierania opłat za gospodarowanie odpadami za uchodźców. Niestety, burmistrz Franciszek Marszałek stwierdził, że związek Eko Siódemka nie ma takiej możliwości prawnej. Wskazał na inne, hipotetyczne w tej chwili, rozwiązanie.

– Gdyby była taka wola, to gminy mogłyby płacić za tych obywateli. To można zrobić, ale związek nie może zwolnić z opłaty – zauważył.

Do tej pory radni ani urzędnicy nie złożyli takiej propozycji.

Przypomnijmy jednak, że są w naszym kraju gminy chcące ulżyć osobom, które wykazały się wyjątkową serdecznością wobec uchodźców zza wschodniej granicy. Otwock zastosował umorzenie, a krakowski magistrat w ogóle nie wymaga od mieszkańców, którzy przyjęli Ukraińców, do składania korekt deklaracji śmieciowych, czyli podawania nowych osób.  Natomiast w Gnieźnie samorząd postanowił uiszczać opłaty śmieciowe za tych swoich obywateli, którzy ugościli przybyszów z Ukrainy.

A więc jednak można…

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

NowaNowa

3 3

Współczuję uchodźcą ,ale uważam że teraz będzie prześciganie się w dobroci czy aby to jest szczere 10:34, 06.04.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KrotoszynianinKrotoszynianin

0 1

A tobie "Polka" to co w tej sytuacji kojarzy się z cyrkiem ? Dla mnie istny cyrk to twój denny komentarz i jemu podobne wypociny wrzucane przez tych, którzy w życiu swoim marnym nikomu nigdy w niczym nie pomogli. To cyrk żałosny w wykonaniu tych, którzy większość tego co mają dostali i uważają, że tak ma zostać bo im się należy. Nie wynieśliście z domu nic poztywnego ? 22:52, 19.04.2022


XX

3 3

Odliczmy też za wodę i ścieki 15:41, 06.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolkaPolka

8 1

Przepraszam a kiedy uchodźca przestanie być uchodźcą? Chce wiedzieć kiedy skończy się ten cyrk 00:16, 09.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QwertQwert

2 0

Arbuzy i ludzki gest. 13:57, 10.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

3 0

No to by była już przesada zwalniać ich z opłat.Skoro są radni co mają takie chore pomysły to niech płacą za nich,a nie później znowu podwyżka śmieci bo okazało by się że brakuje.Ludzie przestańcie przesadzać to że są uchodzcami co według mnie i tak upoważnia ich do zbyt dużo ulg to nie zwalnia ich z podjęcia pracy i pokrywania wszelkich opłat.
Czemu tak to radni i inne osoby co majhą takie chore pomysły nie pomagają lub nie wnioskują o pomoc dla osób w bardzo trudnej sytuacji i to obywateli którzy mają problem, a takich też nie brakuje.
Niech rząd i samorządy zaczną dbać o swoich obywateli bo mogą swoje rządy skończyć i to szybko jak nadal będą lepiej traktować innych dziwnych uchodzców co patrzą aby za darmo im kase dawać niż swoich obywateli.Wybory przyjdą i zweryfikują wszystko. 23:26, 30.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%