Zamknij
REKLAMA

Krotoszyńskie szkoły w rankingu Perspektyw. Dobre lokaty ogólniaka i mięśniaka

13:18, 24.01.2020 | Z.L.
REKLAMA
Skomentuj

Doroczny ranking czasopisma Perspektywy najlepszych polskich liceów i techników gotowy! Na uwagę zasługują dobre pozycje dwóch szkół z naszego powiatu.

W 22. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 oceniano szkoły na podstawie kilku kryteriów. Były to sukcesy w olimpiadach, wyniki egzaminów zawodowych oraz matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Jeśli chodzi o technika,  uwzględniono jedynie te szkoły, gdzie średnie wyniki matury z j. polskiego i matematyki i ich zdawalność nie była niższa niż 0,75 średniej krajowej. 
Krotoszyński Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Karola F. Libelta  okazał się najlepszą szkołą wśród techników z naszego powiatu. W Wielkopolsce zajął 50. miejsce, a w skali kraju uplasował się zaraz za 500. miejscem. Jeśli chodzi o matury, był 171. 

- Jestem zadowolony przede wszystkim z faktu, że Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 zdobył tytuł najlepszego technikum w powiecie  krotoszyńskim. Dumą napawa również wynik naszych uczniów, jeśli chodzi o matury - komentuje Roman Olejnik (dyrektor ZSP2).


Dobry wynik osiągnęło też krotoszyńskie I Liceum im. H. Kołłątaja. Zajęło 368. miejsce w Polsce, co jest dość dużym skokiem w stosunku do poprzedniego roku (miejsce 418.). Kołłątaj znalazł się na 27. miejscu w rankingu liceów z woj. wielkopolskiego. 

 

- Zdobyliśmy srebrną odznakę już po raz trzeci. Świadczy to o wysokim poziomie, na jakim są nasi uczniowie i nauczyciele, a także o pozytywnej atmosferze w szkole. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i chcemy, aby nasi uczniowie mogli nie tylko się kształcić, ale też rozwijać pasje - mówi Elżbieta Płóciennik (dyrektorka I LO).


 

(Z.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

walekwalek

1 0

Redaktorze kochany!!To jest ZSP 2 ponanpodstawowych,czy ponadgimnazjalnych?Czy to jest ZSP2 czy to jest mięśniak? 14:05, 24.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone