W Zdunach powstała piękna hala sportowa, boisko lekkoatletyczne oraz trybuna na stadionie piłkarskim z szatniami i toaletami.
Inwestycja kosztowała 12,5 mln zł. Z tego gmina Zduny otrzymała 10,5 mln zł dotacji rządowych.
Przy pełnowymiarowej hali sportowej powstał stadion z bieżnią, skocznią do skoku w dal i rzutnią do pchnięcia kulą a boisko wielofunkcyjne znajdujące się wewnątrz zmodernizowano. Wybudowano otwarty kort tenisowy, a także plac zabaw dla osób z niepełnosprawnościami. Przy boisku piłkarskim na ul. Strzeleckiej wzniesiono trybunę dla kibiców z zapleczem socjalnym.
10 kwietnia władze gminy oficjalnie otworzyły nowe obiekty sportowe. Symbolicznie wstęgę przecięli burmistrz Miłosz Zwierzyk, przewodnicząca Rady Miejskiej Karolina Grzybek-Jankowska dzieci i młodzież.
Burmistrz Zwierzyk przypomniał, że w 2008 r. gościł w Zdunach na otwarciu pierwszego w Południowej Wielkopolsce boiska Orlik.
- To był dopiero początek. Kiedy w 2014 roku przyszedłem do pracy w Urzędzie Miejskim w Zdunach i zająłem się pozyskiwaniem środków zewnętrznych na inwestycje miasto zmieniło się diametralnie. (…) Trzeba być wytrwałym i pracowitym i żyć w przeświadczeniu, że nie ma rzeczy niemożliwych – powiedział burmistrz.
Gmina Zduny zrealizowała wiele inwestycji infrastrukturalnych (wodociągi i kanalizacja) i termomodernizacyjnych w placówkach oświatowych czy chociażby zrewitalizowała Starą Kaflarnię.
- Nie zatrzymujemy się jednak - budujemy żłobek z dofinansowaniem rządowym i kanalizację a przed nami modernizacja Rynku – wyliczał włodarz.
Na uroczystości podziękował radnym, firmom wykonawczym i wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tej ważnej inwestycji. Wystąpili również zaproszeni goście, w tym dyrektor biura senator Ewy Mateckiej - Tomasz Gruchot, który przekazał prezent - piłki do gier zespołowych i Magdalena Paszyn - przedstawicielka posłanki Barbary Oliwieckiej. Listy gratulacyjne przekazali za pośrednictwem pracowników swych biur także poseł Andrzej Grzyb i wiceminister spraw wewnętrznych Wiesław Szczepański.
Następnie odbył się efektowny pokaz umiejętności karate w wykonaniu utytułowanych zawodniczek i zawodników UKS Shodan Zduny pod kierownictwem Jarosława Adamskiego. Po nim włodarz wręczył nagrody miejscowym sportowcom z powodzeniem rywalizującym na arenach krajowych i międzynarodowych.
Ostatnim akordem uroczystości było zwiedzanie obiektów sportowych.
Emigrant16:14, 11.04.2025
Krotoszyn mógłby być naprawdę dobrym do zycia, rozwijającym się miastem powiatowym w południowej Wielkopolsce. Od kilku lat jest stagnacja i trzeba wprowadzić terapię szokową aby ożywić to miasto bo jak narazie to perspektywy są bardzo średnie. Trzeba tu wpuścić zagraniczne firmy, kilka mniejszych polskich firm produkujących na eksport do UE i USA, rozbudować sieć dróg (obwodnica) do 2030, dbać o dobrą siatkę połączeń kolejowych do dużych miast ościennych jak Poznań/Wrocław/Łódź oraz połączeń IC przechodzących przez Krotoszyn (nad morze/w góry), dawać ulgi i zwolnienia podatkowe dla nowych przedsiębiorców(zwolnienie z podatku od nieruchomości to dobry pomysł ale należy wydłużyć z 5 do 8-10 lat), wpuścić nowych deweloperów, promować w powiecie rozliczanie PIT. Jest masa pomysłów aby pobudzić do zycia to miasto. Wybudowanie nowego przedszkola, hali sportowej i remont chodnika to trochę za mało a niektórym się wydaje że jedno takie zdarzenie jest prorozwojowe dla Krotoszyna. Dalej nie wiadomo co z nową galerią na Ostrowskiej, oczekiwanie na obwodnice też się przedłuża. Podróżujcie po Polsce to zobaczycie jak wygląda dynamika w innych miastach to sobie porownacie :)
Kuba20:00, 11.04.2025
Droga przy targowisku i do dworca PKP i plac przy dworcu to pamiętają czasy PRL.
3 0
Mądre słowa. Wydaje mi się jednak, że terapii szokowej nie będzie, dopóki będzie tylko zamiana stanowisk, bez zmiany niektórych ludzi. Ostatnimi czasy mam wrażenie, że włodarze głównie świętują na licznych spotkaniach towarzyskich.