Zamknij
REKLAMA

8-letnia Amelka potrzebuje pomocy. Zebrano już niemal połowę z 30 tys. zł

17:09, 20.05.2020 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

8-letnia uczennica mieszkająca w Psim Polu (gm. Koźmin) zachorowała na chorobę nowotworową. Dziewczynce można jednak pomóc na różne sposoby – m.in. podczas akcji w szkole.

Amelka Taszarek to uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie. W lutym zachorowała – ma chłoniaka Hodgkina. Aktualnie jest leczona w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantacji Pediatrycznej AM w Poznaniu. Tam też przechodzi przez kolejne cykle intensywnej chemioterapii.

Amelce w walce z chorobą może pomóc każdy – na różne sposoby. - Niejeden raz udowodniliście, jak wielkie są Wasze serca. Pokażcie ich wielkość i tym razem – zwraca się do wszystkich mieszkańców pow. krotoszyńskiego Jacek Zawodny, dyrektor SP nr 1 w Koźminie. 

Możemy pomóc, biorąc udział w licytacjach lub oddając fanty. Taka możliwość istnieje dzięki otwartej grupie utworzonej na portalu społecznościowym Facebook pn. Przyjaciele Amelki Taszarek – grupa wsparcia w walce z Chłoniakiem Hodgkina. Zebrało się na niej do tej pory już ponad tysiąc użytkowników.

Poza tym 8-latkę można wesprzeć,  biorąc udział w zbiórce prowadzonej na stronie pomagam.pl. W ciągu pierwszych 6 dni zaangażowało się w nią 250 osób, które w sumie zebrały ponad 12 tys. zł. Jest to już prawie połowa z zaplanowanych 30 tys.

Z kolei w sobotę 23 i 30 maja odbędzie się się akcja ph. Słodycze dla Amelki. Potrwa ona w godz. 9.00-10.00. Każdy chętny będzie mógł dowieźć ciasto do szkoły podstawowej przy ul. Glinki.

Słodycze będą następnie rozprowadzane w godz, 10.00-12.00. – Zapraszamy do pomocy! Cały dochód zasili konto małej Amelki – zachęca dyrektor placówki.

Zaznacza, że podczas akcji zachowane zostaną wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa. Każdy przychodzący będzie musiał ubrać rękawiczki i maseczkę. – W holu szkoły będzie dostępny płyn do obowiązkowej dezynfekcji rąk przed wejściem do budynku – informuje dyrektor SP nr 1.

Wszyscy, którzy chcą upiec ciasto w ramach kontynuacji akcji, mogą zgłaszać się do Anny Zawodnej za pośrednictwem Messengera.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz