Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN. Pracownia RTG na razie zamknięta. W jej miejscu jest teraz izba przyjęć

18:33, 28.06.2020 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Koźminianie zastanawiają się, czy badania rentgenowskie są w ich mieście wykonywane.

– Jak wygląda sytuacja z pracownią? Mieszkańcy informują mnie, że nie funkcjonuje, a zamiast niej pojawiła się izba przyjęć – zauważył Jacek Zawodny, radny powiatowy.

Zastanawiał się również, czy pracownia rentgenowska działająca przy oddziale rehabilitacyjnym w Koźminie będzie w przyszłości ponownie uruchomiona. – Czy to prawda, że zostanie przeniesiona do Krotoszyna? – zapytał.

Starosta Stanisław Szczotka potwierdził, że - póki co - pracownia pozostaje nieczynna. – Około dwóch miesięcy temu pojawił się pomysł, aby z Koźmina zabrać urządzenie, które pozwoli przyspieszyć wykonywanie zdjęć rentgenowskich w Krotoszynie – wyjaśnił. Podkreślił, że podjął jednak w tej sprawie interwencję. – Ostatecznie dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej potwierdził w zeszłym tygodniu, że nic nie zostanie zabrane z koźmińskiej pracowni. Nikt nie ma już zamiaru zabierać tamtejszego sprzętu – poinformował włodarz powiatu.

Jak dodał, pracownia w Koźminie nie funkcjonuje, bo nie może. – Wszystko ze względu na obostrzenia w związku z pandemią COVID-19 – wyjaśnił.  Uzupełnił, że koźmiński oddział rehabilitacyjny ma na ten moment pełne obłożenie. – Pacjentów jest w sumie 33. W związku z tym pomieszczenie, gdzie wykonywało się zdjęcia RTG, jest niezbędne do funkcjonowania oddziału – stwierdził starosta. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zwolni się pracownia. Tymczasem  tamtejszy sprzęt może działać tylko w określonych warunkach. Dlatego nie można przenieść go do innego pomieszczenia.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

I co jeszcze?I co jeszcze?

5 0

Ciekawe, że tyle lat mogło działać - od razu Krotoszyn potrzebuje właśnie tego co jeszcze w Koźminie Wlkp zostało. Powiat jest jak " rzep" czepia się wszystkiego i Koźminowi likwiduje. My też potrzebujemy, a nie schorowani i starsze osoby mają latać i wyczekiwać w kolejkach w Krotoszynie, jeszcze może będą chcieć opłatę, bo jesteś z innej gminy. Czy starosta będzie nam fundował darmowy i bezpieczny przelot " tam i powrót" w dobie koronawirusa? Może jeszcze Urząd nam zlikwidują i będziemy jeździć do Krotoszyna. Mamy jeszcze: pocztę, posterunek i jeden kiosk ruchu nieczynny może się przyda w Krotoszynie? 10:28, 29.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA