Zamknij
REKLAMA

OSP Zduny ogłosiło przetarg na ciężki samochód 

22:54, 28.06.2020 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Nowy ciężki samochód dla strażaków ze Zdun blisko jak nigdy wcześniej! Właśnie ogłoszono przetarg na jego zakup.

W budżecie na 2020 r. radni ujęli 450 tys. zł tytułem wkładu własnego w zakup pojazdu.

Batalia zdunowskiej straży ochotniczej o nowy wóz trwa od trzech lat. Druhowie już w 2017 r. zbierali na niego datki, odwiedzając domy w całej gminie. Ochotnicy z prezesem jednostki Andrzejem Figlakiem pozyskali również pieniądze od lokalnych przedsiębiorców. W sumie zebrano nieco ponad 22 tys. zł.

Gmina złożyła wniosek w ramach ogólnopolskiego programu, w ramach którego większą część środków na pojazdy wykładają komendy główna i wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz firma ubezpieczeniowa.

Przetarg na dostawę nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Zunach tamtejsza jednostka ogłosiła 25 czerwca. 

– Samorządy gminne zostały zobowiązane do pomocy strażom ochotniczym w rozpisaniu przetargu. Pomagamy w załatwieniu formalności, ale to ochotnicy muszą przeprowadzić całe postępowanie  zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych – wyjaśnia Miłosz Zwierzyk, kierownik wydziału gospodarki, inwestycji i rozwoju w zdunowskim magistracie.

Otwarcie ofert nastąpi już 6 lipca.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DruhnaDruhna

0 0

A sulmierzyce gdzie????? 12:23, 29.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA