Zamknij
REKLAMA

PiS przeciw zarządowi powiatu. Powołali się m.in. na rozbudowę szpitala

13:55, 29.06.2020 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości wprowadził dyscyplinę podczas głosowania nad udzieleniem absolutorium zarządowi powiatu.

24 czerwca na sesji radni Grzegorz Król, Jarosław Kubiak, Andrzej Skrzypczak i Marian Włosik, zgodnie ze stanowiskiem swojego klubu, zagłosowali przeciw udzieleniu absolutorium staroście i członkom zarządu.

Jak uzasadnili swoją decyzję? Po pierwsze, ich zdaniem w budżecie na 2019 r. nie uwzględniono kilku wniosków, m.in. o remont drogi powiatowej na odcinku Rozdrażew-Nowa Wieś i montaż radarowego pomiaru prędkości w pierwszej z tych miejscowości, a także o sporządzenie dokumentacji przebudowy drogi  Kobylin-Baszków-Zduny. Wskazali też na opóźniającą się rozbudowę szpitala.

Tymczasem absolutorium udziela się za realizację budżetu przygotowanego przez radę, a nie za inwestycje, które nie zostały do niego wprowadzone.

Co kuriozalne, radny Andrzej Skrzypczak jako przewodniczący komisji rewizyjnej przedłożył radzie powiatu pozytywną opinię nt. realizacji budżetu, ale na sesji zagłosował… przeciw absolutorium. Klub wprowadził bowiem dyscyplinę partyjną.

Kolegę wytłumaczył Marian Włosik. – Nie wieszajcie posłańca za to co wprowadziliśmy. My nie jesteśmy w koalicji rządzącej. Mamy prawo sami decydować – stwierdził.

Czyli... nie, bo nie?

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

QwerQwer

6 2

Radni PiS zachowali się tak jak opozycja która w sejmie jest na nie czyli nie bo nie. 16:47, 29.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PreorderPreorder

3 1

Przecież nie muszą popierać, jak nie są w koalicji. Tu nie ma problemu, ani żadnego kuriozum. 08:50, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alekalek

1 2

Dlaczego są przeciw? Bo są! I tyle w tym temacie. 09:33, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

soltyssoltys

2 2

Radny z PiS Skrzypczak niech się lepiej zajmie dopłatami za suszę w 2019 roku bo wielu rolników jeszcze nie otrzymało kasy za suszę w 2019 roku. Jak w Arimr obowiązywałoby absolutorium to też by go nie otrzymał. 13:51, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA