Zamknij
REKLAMA

Do wakacji mają zrobić w końcu toalety na targowisku w Krotoszynie

22:12, 02.05.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Być może pod koniec lipca otwarte zostaną ubikacje w budynku na targowisku miejskim w Krotoszynie. Na remont sanitariatów krotoszyńscy radni  przeznaczyli właśnie 150 tys. zł.

 

Publiczne toalety w miejscu, przez które w każdy wtorek i piątek przewijają się setki albo i tysiące osób, potrzebne są od dawna. Wiele lat temu były, ale je zamknięto. Teraz pojawią w tym samym budynku.

Terenem zarządza Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Ta miejska spółka przeprowadziła już w zeszłym roku niektóre prace. – Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, rozebrano ścianki działowe, zrobiono wylewkę oraz przyłącze gazowe – mówi Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej urzędu miasta. 

Na początku kwietnia br. opracowano kosztorys inwestorski, który obejmuje wykonanie sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, zakup pieca gazowego, zrobienie ścian i posadzek, zakup i montaż armatury sanitarnej, docieplenie zewnętrzne i remont elewacji. Łączny koszt prac oszacowano na 220 tys. zł.

– W budżecie gminy jest 150 tys. zł. Spółka niezwłocznie ogłosi przetarg. Liczę, że oferty firm będą niższe i zmieszczą się w tej kwocie – informuje M. Kurek.

Termin realizacji to koniec lipca br.

Na kwietniowej sesji rady miasta radny Roman Olejnik poruszył problem śmieci na targowisku i w jego okolicy. – Ci państwo robią handel, a śmieci leżą. Mamy straż miejską, niech się więc trochę weźmie do roboty. Mam wrażenie, że straż miejska boi się targowiska jak ognia – powiedział.

Naczelnik Kurek zauważył, że handlujących obowiązuje regulamin, który przyjęli radni.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%