Zamknij
REKLAMA

ZDUNY. Na dwóch ulicach będzie jaśniej

11:11, 11.01.2022 | red
Skomentuj Miłosz Zwierzyk, kierownik wydziału gospodarki w Urzędzie Miejskim
REKLAMA

Mieszkańcy Zdun żywo interesują się oświetleniem ulic w swoim mieście. Lamp nie ma m.in. na ulicach Masłowskiego i Cegielskiego.

 

 

Od początku grudnia wieczorami i nocami na ul. Bursztynowej w Zdunach jest jasno dzięki lampom, które postawił samorząd gminy. O oświetlenie drogi zabiegała intensywnie radna Barbara Kempiak.

 

 

Na sesji z 22 grudnia o lampy na ul. Masłowskiego oraz na ul. Cegielskiego zapytała z kolei radna Karolina Jankowska-Grzybek. Odpowiedział jej Miłosz Zwierzyk, kierownik wydziału gospodarki, rolnictwa i rozwoju urzędu miasta:

– Jeśli chodzi o ul. Masłowskiego, to przygotowujemy projekt jej przebudowy, a w ramach tego zadania planujemy również oświetlenie.  Jeżeli dokumentacja powstanie w połowie 2022 r. i pojawią się możliwości dofinansowania, to inwestycja będzie realizowana.

Gmina jest w trakcie wyboru wykonawcy montażu oświetlenia hybrydowego na ul. Cegielskiego. Tam lampy pojawią się wcześniej niż na Masłowskiego.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i oferty będą się mieściły w kwocie, którą mamy w budżecie, to montaż powinien się odbyć jeszcze w styczniu – zadeklarował Zwierzyk.

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%