Zamknij
REKLAMA

GM. ROZDRAŻEW. Pożar w domu jednorodzinnym. Rodzina zbiera na odbudowę 

15:34, 21.04.2022 | Z.L.
Skomentuj FOTO SZYMON SIKORA OSP KOŹMIN
REKLAMA

Ogień, jaki pojawił się w jednym z domów w Dzielicach (gm. Rozdrażew), objął przede wszystkim poddasze tego obiektu o drewnianej konstrukcji. Budynek nie nadaje się do zamieszkania.

Zgłoszenie pożaru wpłynęło do straży pożarnej 16 kwietnia o godz. 18.20. W akcji brały udział  2 zastępy strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym pojeździe gaśniczym ochotników z Czarnego Sadu (gm. Koźmin), Rozdrażewa i Ustkowa (gm. Krotoszyn).

Pierwsi strażacy, którzy dotarli na miejsce, ugasili płonące poddasze, aby jak najskuteczniej ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia i zminimalizować straty materialne. 

– W trakcie naszych działań jedna z osób postronnych poinformowała nas o nasileniu się  duszności u kobiety mieszkającej w dotkniętym pożarem budynku, dlatego udzieliliśmy jej pierwszej pomocy – informuje st. asp. Mateusz Dymarski, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.  

Kobieta trafiła następnie pod opiekę zespołu ratowników medycznych, który nie stwierdził potrzeby przetransportowania jej do szpitala.  

Po stłumieniu ognia strażacy oddymili pomieszczenia i wynieśli z poddasza na zewnątrz nadpalone elementy. Ich kolejne działania to rozbiórka drewnianej konstrukcji, mająca na celu wykrycie zarzewi ognia przy pomocy kamery termowizyjnej. 

– Po ponad trzech godzinach akcji obiekt sprawdzono dostępnymi urządzeniami pomiarowymi, potwierdzając, że zagrożenie całkowicie zlikwidowano – podsumowuje M. Dymarski. 

Tuż po pożarze rozpoczęła się zbiórka na rzecz rodziny, do której należy budynek. Okazało się bowiem, że nie nadaje się on do użytku, gdyż strop grozi zawaleniem.

Zamieszkująca budynek kobieta nie jest w stanie go wyremontować. Choruje na astmę, samotnie wychowuje córkę po śmierci męża i utrzymuje się z renty po nim. 

Z kobietą mieszka ojciec, który również jest schorowany. 

Zbiórka na remont prowadzona jest na stronie zrzutka.pl. Do 20 kwietnia 26 osób wpłaciło tam w sumie przeszło 1,5 tys. zł. Jako cel wyznaczono jednak aż 100 tys. zł.

(Z.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%