Zamknij
REKLAMA

ZDUNY. Basen będzie nie do poznania. Modernizacja z pieniędzy Polskiego Ładu

18:58, 13.05.2022 | mac
Skomentuj
REKLAMA

Remont basenu kąpielowego w Zdunach jest od wielu lat solą w oku samorządu. W kilku ostatnich latach miasto podejmowało próby generalnej modernizacji, ale wszystkie plany paliły na panewce (zazwyczaj z braku pieniędzy).

 

13 maja w zdunowskim urzędzie miasta otwarto oferty, które nadeszły w związku z przetargiem na przebudowę basenu. Przedmiotem zamówienia będzie wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” dokumentacji i robót budowlanych. Firma, która wygra przetarg, wykona projekt,  uzyska niezbędne opinie oraz wszelkie wymagane prawem decyzje i pozwolenie na budowę.

Gmina Zduny otrzymała na inwestycję 2 mln 125 tys. zł dofinansowana z rządowego programu  Polski Ład. 

– To 85 proc. kosztów przedsięwzięcia. Całkowita szacunkowa wartość zadania wynosi 2 mln 500 tys. zł – informował jesienią 2021 r. burmistrz Tomasz Chudy.

W ramach inwestycji przebudowana będzie niecka basenowa. Chodzi o  wzmocnienie ścian, spłycenie, uszczelnienie i montaż nowego systemu filtracji wody. Zmieni się również całkowicie zaplecza socjalne. Przewidziano także montaż atrakcji wodnych i budowę boiska do siatkówki plażowej.

Przy modernizacji basenu zostaną wykorzystane panele fotowoltaiczne, które będą zasilały przepompownię oraz podgrzewały wodę.

Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 31 lipca 2023 r.

Modernizacja pływalni miejskiej to inwestycja przełomowa, bowiem od kilkudziesięciu lat obiekt nie przeszedł żadnego poważnego remontu. Po zakończeniu prac będzie spełniał wszelkie wymagane w XXI wieku normy.

(mac)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

StrzepanStrzepan

0 2

Dobre, remont Czerwiec - Sierpień.
Pływać będziemy Wrzesień - Grudzień.
19:20, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MirekMirek

1 0

Strzepan ty i tak się nie nauczyles pływać i czytać zobacz lipiec 2023 termin zakończenia realizacji weic nie jest aż tak źle ale ty ulomny prostak że wsi nie zrozumiesz co by ktoś nie zrobil tobie barani łbie będzie źle 😄😄😄😄 13:51, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%