Zamknij

Remont Kobylińskiej przeciąga się. Nawet zarządca drogi nie wie, kiedy się skończy

10:45, 16.05.2022 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 11:40, 16.05.2022
Skomentuj

Mieszkańcy Krotoszyna narzekają na przeciągające się prace drogowe w ciągu ul. Kobylińskiej. Jak się okazuje, przyczyną są problemy firmy, która wykonuje roboty na zlecenie generalnej dyrekcji dróg.

 

Przebudowa krotoszyńskiego odcinka drogi krajowej nr 36 – od skrzyżowania z ul. Grudzielskiego do skrzyżowań z ul. Magazynową i Osadniczą – początkowo miała się zakończyć do 30 czerwca 2021 r. Tymczasem wykonawca wszedł na plac budowy dopiero 11 czerwca, a zatem finał inwestycji przesunięto na sierpień ub. roku.

Niestety, na końcu zeszłorocznych wakacji roboty zamiast się kończyć, dopiero zostały rozpoczęte. Trwają nadal, a właściwie prawie w ogóle nie posuwającą się do przodu. Pojawia  się tam zaledwie kilku pracowników.

Mieszkańcy okolicy mają za to problem z dostaniem się do domów przez brak pasów dla pieszych.

– Nie można normalnie przejść przez jezdnię (na odcinku od wiaduktu do skrzyżowania z Magazynową – red.), bo cały czas jeżdżą samochody. W godzinach popołudniowych przejście na drugą stronę graniczy z cudem - usłyszeliśmy od zamieszkałej tam krotoszynianki.

Po dwóch interwencjach w Straży Miejskiej, które dzieliły od siebie 2 tygodnie, pod koniec ub. tygodnia udało się doprowadzić do namalowania na jezdni tymczasowego przejścia na ul. Kobylińskiej żółtą farbą.

Nie jest to jedyny problem, ponieważ prace zostały przerwane, gdy zrobiono chodnik tylko po jednej stronie ulicy. Po deszczu osoby mieszkające po drugiej stronie brną w ziemi lub błocie.

W poznańskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dowiedzieliśmy się, że wykonawca – firma ANW z Goczałkowic-Zdroju – zawnioskował o wydłużenie terminu realizacji inwestycji na Kobylińskiej. Jaki jest powód?

– Utrudnienia spowodowane obecną sytuacją, tj. wzrostem cen materiałów i paliw, odpływem pracowników pochodzenia ukraińskiego oraz brakiem dostępności niektórych materiałów lub opóźnieniami w ich dostawach – poinformował Marcin Kucharczak z GDDKiA. 

Wniosek firmy jest aktualnie analizowany.

Przypomnijmy, że w ramach projektu powstają dodatkowe pasy ruchu dla pojazdów skręcających w lewo w drogi boczne (Grudzielskiego, Magazynową i Osadniczą) wraz z wyniesionymi wysepkami dzielącymi kierunki ruchu, będącymi równocześnie azylami dla pieszych.

Roboty w ramach przebudowy skrzyżowań drogi krajowej nr 36 obejmują poza tym wycinkę drzew i krzewów kolidujących z zakresem prac, przebudowę chodników oraz zjazdów i budowę urządzeń zapewniających odpowiednią organizację i bezpieczeństwo ruchu.

Za wszystkie prace wykonawca otrzyma od zleceniodawcy 2 mln 685 tys. zł.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

Niepełnosprawny roweNiepełnosprawny rowe

8 0

Zapomniano o osobach niepełnosprawnych i rowerzystach budując wysokie krawężniki w obrębie przejścia dla pieszych z ul.Magazynową. Kto to projektował? Kompletnie bez głowy! 11:01, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

HabuHabu

10 1

Wychodzi na to, że można prowadzić inwestycję jeszcze gorzej, niż w przypadku rozbudowy szpitala. 11:24, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tragediatragedia

10 0

Realizowana inwestycja przez firmę ANW Sp. z o.o. to jakaś tragedia. Za chwilę będzie rocznica inwestycji, która pierwotnie miała trwać dwa miesiące. Takie partactwo powinno się ostro karać. 11:39, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wiarawiara

2 0

czyzby ten sam projektant i wykonawca którzy szpital rozbudowywali ? 11:10, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StrzepanStrzepan

0 0

Tam pracują trzy osoby, to jeszcze potrwa ze trzy lata.
Nie podniecajcie się tak, Krotoszyn za to nie płaci.
20:48, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%