Zamknij
REKLAMA

Auto potrąciło dwoje nastolatków. 16-letnią dziewczynę reanimowano na miejscu

21.46, 21.09.2022 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 22.11, 21.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Na  drodze powiatowej między Rozdrażewem a Dzielnicami samochód osobowy potrącił 16-letnią dziewczynę  i o rok młodszego chłopaka. Dziewczynę śmigłowiec przetransportował do szpitala.

Wypadek wydarzył się 21  września na skrzyżowaniu w godzinach popołudniowych. 

 - Ze wstępnych ustaleń wynika, że  o godz. 15.50 w Dzielicach mężczyzna lat 62 kierując pojazdem marki Toyota potrącił dziewczynę 16-letnią mieszkankę powiatu krotoszyńskiego oraz 15-letniego chłopca również mieszkańca naszego powiatu, którzy weszli na jezdnię zza autobusu marki Iveco - mówi st. asp. Paulina Potarzycka, zastępczyni rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Gdy pomoc dotarła na miejsce zdarzenia dziewczyna leżała nieprzytomna na jezdni. 

- Strażacy  przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED. Podjęte wspólnie działania straży i personelu medycznego doprowadziły do przywrócenia czynności życiowych osobie poszkodowanej - podał st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik krotoszyńskiej straży. 

W trakcie prowadzonych działań do strażaków zgłosił się 15-latek, który również brał udział w zdarzeniu i doznał obrażeń ciała. Jemu również udzielono pomocy do czasu przybycia drugiego zespołu ratownictwa medycznego. 

Ze względu na poważne obrażenia ciała na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który przetransportował ranną dziewczynę do specjalistycznego szpitala na Dolnym Śląsku. Natomiast chłopiec doznał obrażeń ciała kwalifikujących się do leczenia poniżej siedmiu dni.

 Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.  Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie. 

[ALERT]1663789643199[/ALERT]

 

(Sebastian Pośpiech)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Marian J.C.BMarian J.C.B

1 0

Powiat Krotoszyński pod względem niebezpieczeństwa jest ruiną. W samym Krotoszynie to tak trzeba uważać bo jak i kierowcy piesi i rowerzyści są psychologiczną degradacją. Jest to związany z nadmiernym obciążaniem ze strony urzędowej jak Policja ludzkiej psychiki. Jadąc samochodem czy rowerem to maja w głowach jak tu dojechać do miejsca przeznaczenia i wrócić bez problemów.
Państwo polskie to państwo policyjne, które parę lat temu wypowiedziało wojnę przestępczości i tę wojnę nadal prowadzi. Jest to takie ciągłe trzymanie na smyczy każdego winnego czy nie winnego rodaka.
Wysokie mandaty nieco poprawiły bezpieczeństwo ale z obecna sytuacja polityczną jest to zbyt rygorystyczne. Wojna za granica naszego wschodniego sąsiada i wynikłe uciążliwie nie stanowi zagrożenie w ruchu lądowym.
Wysokie mandaty ale gdyby nie było wojny ukraińsko - rosyjskiej a w obecnej sytuacji wysokie mandaty są bezlitością. 17:29, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Emilia z Pomagam.plEmilia z Pomagam.pl

0 1

Jeśli mogę jakoś pomóc, napisz do mnie bezpośrednio. Mam doświadczenie w zbieraniu środków na różne potrzeby. Odezwij się, a pomogę założyć zbiórkę internetową i poradzę, jak ją prowadzić. Zastrzyk środków zapewni większe bezpieczeństwo i pozwoli opłacić najpilniejsze potrzeby, również te większe. Twoja lokalna społeczność na pewno okaże wsparcie! ❤️
[email protected] 16:47, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.C.BMarian J.C.B

1 1

Zauważone w Krotoszynie.
Należy uważać bo nadal ma miejsce wmuszanie picia alkoholu i dotyczy to kierowców. Wynika, że czynią to instytucje publiczne a powód to sumienie. Nie naśladuj zła a je gań. 18:50, 23.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DrukarzDrukarz

3 0

Marian, widac ze jestes znawca w kazdym temacie. A jsk ktos zna sie na wszystim yo na prawde nie zna sie na niczym. Ty taki NIKT jestes i wreszcie przestan wszystko komentowac bo juz nie chce wchodzic sie na ta strone. 11:23, 24.09.2022


0%