Zamknij
REKLAMA

Pod Głogowem odnaleziono zaginionego 56-letniego mieszkańca DPS

23:31, 17.08.2019 | S.P
REKLAMA
Skomentuj

Po 3 dniach poszukiwań w sobotę wieczorem udało się odnaleźć 56-letniego mieszkańca  Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie. Znajdował się aż pod Głogowem.

 

15 sierpnia po południu zaginął mieszkaniec baszkowskiego DPS-u. Samowolnie oddalił się z ośrodka. Jak się okazuje, nie podobało mu się tam od początku pobytu. – Odgrażał się, że odejdzie – mówi nam dyrektor Dionizy Waszczuk.

Jak niezauważony zdołał opuścić ośrodek?

- Wykorzystał zamieszanie, bo akurat był u nas odpust. Po prostu zjadł obiad i sobie poszedł. Podejrzewam, że mógł z kimś wsiąść do samochodu. On wypowiada się dość logicznie, nie ma demencji  – informuje dyrektor baszkowskiego DPS-u.

Ostatni raz uciekinier był widziany ok. godz. 14.00, kiedy szedł chodnikiem. Wtedy zarejestrowała go kamera monitoringu prywatnego domu przy wylocie z Baszkowa w stronę Kobylina.

Poszukiwania początkowo prowadzono na terenie domu pomocy i w jego okolicy. Krótko potem jednak udano się do  Smolic (gm. Kobylin), bo tam miał być widziany w okolicy baru i w parku. Na miejsce przyjechał policyjny pies z przewodnikiem z komendy w Kaliszu, jak również pies tropiący ze straży pożarnej w Mosinie. – Psy doprowadziły nas do pola kukurydzy przy drodze do Jutrosina – tłumaczy rzecznik policji. Poszukiwania na tym terenie nie dały jednak rezultatu.

W piątek akcję przerzucono do Baszkowa. Skupiono się na  szukaniu mężczyzny na terenie dawnej firmy Bakutil. W międzyczasie do policji spływały informacje od mieszkańców Krotoszyna, których urząd miasta powiadomił SMS-ami o rysopisie i ubiorze poszukiwanego mężczyzny.

– Ludzie zareagowali. Mieliśmy szereg informacji, że był widziany w różnych miejscach. Wszystkie zweryfikowaliśmy. Żadne jednak się nie sprawdziły – informuje rzecznik policji. 

W sobotę wieczorem w sprawie nastąpił przełom. Policja podała, że mężczyzna został odnaleziony w okolicach Głogowa. Jest cały i zdrowy.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MarianMarian

1 0

Od samego początku odgrażał się, że odejdzie jak w opisie po odnalezieniu zaginionego mężczyzny.
Pokrywa się to jednak z licznymi plotkami na temat pobytu w DPS w Baszkowie. Plotki czasami się sprawdzają jak np. że długo nie pożyjesz i inne. 20:06, 18.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

1 0

Idąc dalej tropem DPS to nasuwa się kilka przykrych myśli. Na razie do DPS w Baszkowie się nie wybieram bo by po co. Można by przypuszczać, że w Baszkowie mają się dziwne argumenty. Należałoby te sprawę wyjaśnić bo może kryć się coś nieprzyzwoitego. 22:21, 18.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone