Zamknij

KOŹMIN. Imieniny GZIKA i eksplozja kolorów

18:45, 18.08.2019 Aktualizacja: 10:25, 19.08.2019
Skomentuj

17 sierpnia koźmiński Gminny Zespół Instytucji Kultury świętował swoje kolejne – dziewiętnaste – imieniny. Mieszkańcy Koźmina i okolic mieli okazję spróbować naszego narodowego specjału kulinarnego, jakim są pyry z gzikiem.

Gzikę przygotowały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Borzęcic, Lipowca, Szymanowa i Wałkowa. Potrawę można było spróbować z różnymi dodatkami takimi jak szczypiorek, rzodkiewka czy pomidory.

W czasie imprezy pieśni biesiadne przygrywała „Kapela znad Orli”, duet „Ty i ja” oraz „Zygmunt”.

Podczas wydarzenia odbywał się także cogodzinny festiwal kolorów, który przyciągnął uwagę wielu mieszkańców w każdym wieku. Dodatkowymi atrakcjami podczas biesiady były stoiska z przekąskami oraz kino 7D.

Podczas imprezy mieszkańcy próbowali swoich sił w mistrzostwach w jedzeniu gzika na czas.

Po zjedzeniu uczestnicy imprezy mogli bawić się nie tylko w rytmach biesiadnych. Mieszkańców zabawiał m.in. zespół Fanatic.

Biesiada prowadzona była przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury, m.in. przez Alfredę Damazyniak.

(Zuzanna Lorenz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu rzeczkrotoszynska.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas sekretariat@rzeczkrotoszynska.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%