Zamknij

Zobaczą pożar lasu w promieniu 30 kilometrów

20:18, 07.09.2019 | S.P
REKLAMA
Skomentuj

W Nadleśnictwie Krotoszyn, nieopodal jego siedziby przy ul. Wiewiórowskiego, właśnie stanął maszt , na którym lada dzień zostanie umieszczona kamera.

Kamera posłuży do wykrywania oraz lokalizowania pożarów. Zawieszona na 40-metrowym maszcie doskonale zlustruje ogromne połacie lasów, ponieważ jej zasięg obejmuje teren w promieniu do 30 km. Ale to nie wszystko, gdyż urządzenie wyposażone będzie w specjalny system wczesnego wykrywania dymu smoke detection. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które analizuje kolor oraz ruch.
A jak w praktyce będzie wyglądało zastosowanie takiego systemu? Kamera obracająca się dookoła własnej osi będzie przekazywać obraz na monitor dyspozytora, który zobaczy go w 3D. System w chwili wykrycia dymu automatycznie poinformuje użytkownika oraz poda kierunek, w jakim dym się przemieszcza. Wówczas dyspozytor będzie mógł w dowolnej chwili przejąć sterowanie - tak, aby upewnić się, czy zagrożenie jest realne. Ponadto system może pracować z kilkoma kamerami jednocześnie, dlatego z jednego miejsca można obserwować teren kilku nadleśnictw. Takie rozwiązanie umożliwia monitorowanie naprawdę bardzo dużych kompleksów leśnych. Strażacy mogą wówczas  podejmować działania bardzo szybko, gdy pożar jest jeszcze niewielki. Dzięki temu akcja gaśnicza przebiega sprawnie i szybko.  

 

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

sknyrasknyra

0 0

200 m od siedziby lasow jest nowo pobudowana wieża widowiskowa nie można na szczycie zamontować kamerki ??? 09:37, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone