Zamknij

Ratayczyk został mistrzem Polski w BJJ

15:34, 28.11.2023 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 10:12, 29.11.2023
Skomentuj

Mikołaj Ratayczyk z Krotoszyna wywalczył złoty medale podczas XIX Mistrzostw Polski w brazylijskim jiu jitsu.

Podczas  dwudniowych zawodów na warszawskich matach wystartowało 2.361 zawodników z całej Polski. Jest to najważniejszy turniej organizowany w Polsce oraz jeden z największych w Europie.

W zmaganiach wziął udział Mikołaj Ratayczyk i po 3 wygranych walkach na jego piersi zawieszono złoty medal w dywizji brązowych pasów, w kategorii master 1 (powyżej 30 r. życia) do 88,3 kg.

Mikołaj jest bardzo szczęśliwy i podsumował swoje starty w rozmowie z "Rzeczą Krotoszyńską".

– Udało mi się poprawić  wynik z poprzedniego roku, gdzie jeszcze jako purpurowy pas wywalczyłem srebrny medal. Bieżący rok jest dla mnie bardzo udany, bo po tym jak przywiązałem srebro z Mistrzostw Europy w Barcelonie w czerwcu moi trenerzy z klubu Checkmat Poznań promowali mnie na wyższy pas, jak dotąd zaliczyłem dwa turnieje i oba skończyłem na najwyższym stopniu podium – mówi nam zawodnik.

W Warszawie po bardzo zaciętej pierwszej walce w ostatnich sekundach wygrał ją przez przewagę techniczną. Drugi pojedynek zwyciężył 6:0, a w finale zakończył walkę, poddając przeciwnika dźwignią prostą na kolano.