Zamknij

3 medale weterana Czesława Roszczaka na mistrzostwach Polski

19:28, 29.08.2020 S.P
Skomentuj

3 medale, w tym 2 złote, zdobył Czesław Roszczak z Łagiewnik podczas 30. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, rozgrywanych w Lublinie 22 i 23 sierpnia.

Reprezentujący UKS Olimpijczyk Pogorzela zawodnik był jednym z 484 uczestników mistrzostw.

W rzucie dyskiem zdobył złoty medal po zaciętej walce z Jerzym Jabłońskim z Olsztyna. Pierwsze miejsce zapewnił mu wynik 34,17 m. Jabłoński z rezultatem 33,60 m był drugi, a trzeci - Czesław Nowacki z Torunia - uzyskał 28,78 m.

Drugiego dnia w rzucie młotem J. Jabłoński wygrał. Rzucił na odległość 51,00 m, uzyskawszy rezultat tylko o 52 cm gorszy od rekordu świata w kat. wiekowej M-75. Drugie miejsce  wywalczył  Ryszard Krzesiński z Białobrzegów (34,16 m). Roszczak w ostatniej próbie rzucił na odległość 33,93 m, dzięki czemu wyszedł na trzecią pozycję. Zdobył tym samym drugi medal, tym razem brązowy.

W pchnięciu kulą łagiewniczanin stoczył zaciętą walkę z Jabłońskim. W trzecie próbie uzyskał 11,58 m i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do zakończenia konkursu. Drugi był Jabłoński – 11,40 m. Trzecią pozycję zajął Jerzy Tokarski z Warszawy (10,27 m).