Zamknij

Startowali w duathlonie i triathlonie

17:54, 02.06.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Trzej zawodnicy z krotoszyńskiego klubu Krotosz zadebiutowali na imprezie pn. Cross Uraz Duathlon w Urazie pod Wrocławiem. Zawody odbyły się 29 maja.

Krzysztof Kasprzak, Karol Mroczkowski i Karol Olejniczaka mieli do pokonania 10 km biegiem i 40 km rowerem. Potem był jeszcze jeden bieg, ale na dystansie  5 km.

Crossowa trasa z kilkoma podjazdami i podbiegami nie należała do łatwych. Dodatkowe utrudnienia zapewnił uczestnikom organizator, źle ją zabezpieczając. 

Krotoszynianom, którzy są doświadczonymi biegaczami długodystansowymi, udział w konkurencjach łączonych przyniósł niemałą satysfakcję. Miejsca, jakie zajęli po przekroczeniu mety, nie miały większego znaczenia.

Tego samego dnia wystartował również Greatman Triathlon Kościan - Nowy Dębiec. Uczestniczył w nim Paweł „Dzik” Błażutycz z Krotosza. Przebiegł dystans 1/8 Ironmana w ciągu 1 godz. 14 min. i 25 sek.

Do 2019 r. odbywał się w Krotoszynie Bieg Krotosa. Z powodu pandemii nie zorganizowano go w zeszłym roku, w tym również nie. Zawodnicy z klubu Krotosz, by poczuć choćby  namiastkę  atmosfery tej imprezy, spotkali się 30 maja w nielicznym gronie i wspólnie pokonali treningowo dystans 10 km na trasie minionych edycji.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%