Zamknij

Małgorzata Ostrowska gwiazdą Więc Wiecu

11:32, 22.06.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Długo wyczekiwana tegoroczna edycja muzycznych spotkań pod szyldem Więc Wiec-u na krotoszyńskim Rynku już w pierwszą sobotę lipca.

Krotoszyński Ośrodek Kultury ponownie zaprosił wyśmienitych artystów w formule, która wpisała się w przestrzeń miasta i jego życie kulturalne.

– Mamy nadzieję, że tak już pozostanie w latach kolejnych. Ponownie spotkamy się, by wspólnie posłuchać bardzo dobrej muzyki i przeżyć muzyczne emocje – zachęca Maciej Karolewski z KOK-u.

W sobotę 3 lipca na scenie w Rynku wystąpią Małgorzata Ostrowska i Sosnowski oraz zespół False Experience z Koźmina.

Gwiazdy wieczoru nie trzeba nikomu przedstawić. Przypomnijmy, że Małgorzata Ostrowska jest wokalistką pop-rockową, od początku lat 80. należała do najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki. Początkowo związana i odnosząca ogromne sukcesy z grupą Lombard, od 1999 r. nagrywająca jako solistka. W roku 2020 r. artystka wydała najbardziej intymny i przepełniony liryzmem album pt. „Na świecie nie ma pustych miejsc”. Część utworów na płycie zaskakuje i zachwyca nie tylko smooth jazzowym klimatem, ale także niezwykle łagodnym brzmieniem.

Zanim pojawi się na scenie zagrają muzycy z Koźmina. Zaprezentują ostre, gitarowe brzmienia. W ub. roku nagrali pierwszą płytę tzw. epkę. Obecnie pracują nad pełnym albumem. Muzyka rejestrowana jest przez nich samych w studio, które zbudowali we własnej stodole.

Z kolei Sosnowski to doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Utwory „Deszcz” czy „Dalej”, nie tylko zdobyły uznanie wielu dziennikarzy muzycznych, ale także podbiły serca słuchaczy, wskakując na dobre pozycje na polskich listach przebojów. Sosnowski zdobył Grand Prix na Suwałki Blues Festival. Jego pierwsza płyta znalazła się wśród nominacji do ubiegłorocznych Fryderyków.

Tradycyjnie czekają miejsca siedzące przed samą sceną. Bilety KOK udostępnił już do sprzedaży w kasach KOK oraz kina a także online w serwisie biletowym, który znajduje się pod adresem: https://www.bilety.kok.krotoszyn.pl/index.php/repertoire.html?id=9023.

Małą zmianą w tym roku będą nienumerowane miejscówki dla wszystkich nabywających bilety. Przygotowane miejsca będą uwzględniały obowiązujące przepisy sanitarne.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%