Zamknij

Szpital za ponad 450 milionów już działa!

14.21, 01.06.2022 . Aktualizacja: 09.03, 10.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

Na tę wiadomość czekali mieszkańcy Wielkopolski. W Poznaniu działa już Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka - jeden z najnowocześniejszych i największych szpitali pediatrycznych w Polsce . Była to kluczowa regionalna inwestycja, którą od początku mocno wspierały Fundusze Europejskie.

Świętując osiemnastą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, odwiedzamy poznańską Fundację Pomocy Wzajemnej Barka - jedną z najprężniej działających organizacji pozarządowych w Wielkopolsce. Barka od lat jest przystanią dla osób, które znalazły się poza burtą życia społeczno-zawodowego. W powrocie do aktywności pomagają im Fundusze Europejskie. W numerze piszemy również o nowym węźle przesiadkowym w Bolechowie i zaglądamy do pałacu w Rakoniewicach.

Sporo uwagi poświęcamy również jednej z najważniejszych zasad Unii Europejskiej – zasadzie równości i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Temat często sprowadzany jest wyłącznie do problemu braku udogodnień architektonicznych. Tymczasem to tylko jeden z elementów tego szerokiego pojęcia, które obejmuje również dostępność cyfrową czy informacyjno-komunikacyjną.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn “Nasz Region” i bądź na bieżąco.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

TomTom

4 1

Super ze jest szpital. Więcej takich inwestycji. Ale unia i równość? To brzmi jak zart. Rownosc tylko dla tęczowej flagi. Każdy inny jest be... Są równi i równiejsi. 23:01, 01.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

majamaja

2 0

niech w krotoszynie zobacza jak się buduje bez opóżnień i w nowym wszystko działa o dziwo 08:42, 02.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%