Zamknij

Sejf ścienny – czasem proste rozwiązania są najlepsze

12:40, 13.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:40, 13.01.2023

Wybór sejfu ściennego to spore wyzwanie, bo choć normy są dość precyzyjne, to oferty najlepszych producentów to często po kilkadziesiąt różnych propozycji. Wiele z nich to zresztą opcje bardzo nowoczesne i choć ma to sporo zalet, to czasem proste, klasyczne modele mogą wcale nie być gorsze!

Nigdy nie poświęcaj bezpieczeństwa w imię atrakcyjnych funkcji

Sejf ścienny ma przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo i tutaj wyróżnia się kilka klas ochrony. W większości przypadków można znaleźć sejfy niższej klasy, ale na przykład z zamkiem na odcisk palca i kosztujące mniej więcej tyle samo sejfy do wmurowania klasy wyższej, ale zamykane po prostu na zamek. Większość osób powinna zdecydować się na sejf wyższej klasy. Są takie firmy – wśród nich na przykład prawdziwa ikona branży, hartmann-tresore.pl – które oferują w większości proste i sprawdzone rozwiązania.

Czasem warto wybrać mniejszy sejf

Duże sejfy do wmurowania mają oczywiście olbrzymi potencjał, ale sejf domowy ścienny o dużych gabarytach prawie zawsze trzeba uwzględnić w planach na etapie budowy, bo jego późniejszy montaż może być prawdziwym koszmarem. W takiej sytuacji można zdecydować się niekiedy na mniejszy sejf ścienny, który – choć też nie zawsze bez problemu – można założyć później. Bardzo często inwestorzy decydują się na zakup dużego sejfu, planując, że w przyszłości przecież będą mieli więcej dokumentów lub cennych przedmiotów wymagających ochrony. W praktyce jednak najczęściej można poprzestać na mniejszym, tańszym, a przy okazji łatwiejszym do zamontowania sejfie.

Dobra marka czy technologia przyciągająca uwagę

Bardzo często jest tak, że tanie sejfy do wmurowania są dostępne z bardzo nowoczesnymi technologiami – otwiera się je kartą lub odciskiem palca, a kosztują tyle samo, co sejf domowy ścienny z najbardziej popularnym zamkiem na klucz od lepszego dostawcy. Mało tego – niekiedy oba one spełniają te same normy bezpieczeństwa zgodnie z PN-EN 14450, PN-EN 1143-1 lub PN-EN 1143-2.

Owszem, nowe technologie przyciągają uwagę i często otwierają zupełnie nowe możliwości, ale bolączką tanich sejfów z elektronicznymi zamkami są bardzo niedopracowane metody otwierania awaryjnego, które stawiają pod znakiem zapytania przydatność podstawowych zabezpieczeń. W przypadku domowych sejfów często im prostsza konstrukcja, tym lepiej – niektóre technologie po prostu są już dopracowane do perfekcji.

Pamiętaj – nie tylko Twoje zdanie się liczy

Jeśli chcesz przechowywać w sejfie to, co dla Ciebie ważne, to możesz wybierać z ofert producentów praktycznie dowolnie, ale jeśli sejf ścienny ma służyć do przechowywania ubezpieczonych dóbr, to przy wyborze sejfu trzeba będzie uwzględnić oczekiwania ubezpieczyciela. Jeśli zdecydujesz się na zakup sejfu zapewniającego zbyt niski poziom bezpieczeństwa, możesz nie móc zawrzeć umowy ubezpieczenia albo zawrzeć ją na niesatysfakcjonująco niską kwotę. Warto więc, zanim wybierzesz sejf do wmurowania, skonsultować się z firmą ubezpieczeniową i dowiedzieć się, czy z jej strony nie pojawią się dodatkowe oczekiwania.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%