Koszty polisy ubezpieczeniowej zawsze oblicza się indywidualnie. Jeśli chcesz oszacować, ile wyniosą w przypadku Twojego samochodu, sprawdź internetowy kalkulator ubezpieczenia. Uzupełnij wszystkie niezbędne informacje na temat pojazdu i własnego doświadczenia za kierownicą, a zobaczysz konkretne kwoty.
Co decyduje o cenie polisy ubezpieczeniowej? Najważniejsze czynniki to:
Pamiętaj, że holenderskie ubezpieczenie samochodu może uwzględniać zniżki za lata jazdy bez spowodowania żadnych wydarzeń na drodze. Istnieje możliwość przeniesienia zniżek zdobytych na terenie Polski, co zauważalnie obniża cenę polisy już przy pierwszej opłacie. Jeśli wybierzesz holenderską firmę ubezpieczeniową z polskojęzyczną obsługą, możesz liczyć na wsparcie przy przenoszeniu zniżek.
W Holandii dostępne są trzy warianty polis ubezpieczeniowych, które różnią się między sobą oferowanym zakresem ochrony oraz ceną.
Czy warto wybrać wyższy, a zarazem droższy wariant polisy? Zależy to przede wszystkim od wartości auta i jego wieku. Dla samochodów, które nie mają jeszcze sześciu lat, pełny wariant All Risk może okazać się opłacalnym wyborem. Auta starsze niż dziesięcioletnie zwykle ubezpiecza się podstawową polisą WA.
Cena ubezpieczenia samochodu jest ważna i nikomu nieobojętna, jednak nie powinna być ona jedynym kryterium podczas wyboru polisy. Jeżeli wybierzesz najtańszą opcję bez dokładnego sprawdzenia, jakie sytuacje w rzeczywistości obejmuje, możesz zostać bez pomocy w najbardziej niespodziewanej sytuacji.
Przede wszystkim sprawdź warunki wybranej polisy i sytuacje, które obejmie ubezpieczenie. Jeśli planujesz wyjeżdżać poza granice Holandii albo Twój samochód będzie prowadzony również przez innego kierowcę – upewnij się, że polisa dopuszcza takie sytuacje. Sprawdź także dodatkowe wsparcie oferowane przez ubezpieczalnię. Pomoc drogowa, mobilny serwis i wulkanizacja czy może wypożyczenie samochodu zastępczego – nawet jeśli będzie się to wiązać z dodatkową opłatą, wciąż mogą się przydać.
Jeśli chcesz upewnić się, że dana polisa to dobry wybór, możesz sprawdzić również opinie na temat wystawiającej ją firmy, których nie brakuje w Internecie. Przeczytaj dokładnie zwłaszcza opinie przedstawiające jak najpełniejszy obraz sytuacji, a nie jedynie krótkie polecenia. Jeżeli natrafisz na opinie negatywne, sprawdź, jak firma rozwiązuje sytuacje konfliktowe i czy klient ostatecznie był zadowolony ze sposobu, w jaki zareagowała na jego skargę.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz