Zamknij
REKLAMA

Czy przy zakupie polisy na życie warto kierować się ceną?

00.00, 22.04.2021 materiały patnera

Ubezpieczenie na życie to produkt, który powstał po to, aby zapewniać bezpieczeństwo i wsparcie w najtrudniejszych chwilach w życiu. Dzięki temu po śmierci ubezpieczonego, jego poważnym zachorowaniu lub utracie zdolności do pracy jego bliscy otrzymają świadczenie, które pokryje niespodziewane koszty. Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze oferty i czy cena jest najważniejsza.

Wiele osób uważa, że polisa na życie jest zbyt droga, przez co rezygnują z jej zakupu. Jednak nie każdy wie, że cena nie jest najważniejszym kryterium, jakim warto kierować się przy wyborze ubezpieczenia.

Od czego zależy cena polisy na życie?

Lista firm ubezpieczeniowych, które mają w swojej ofercie polisy na życie, jest bardzo długa. Jednak szeroki wybór propozycji nie ułatwia wyboru. Szukasz korzystnej polisy, dlatego Twoją uwagę przykuła cena? To nie jest właściwy trop! Warto pamiętać, że wysokość składki w przypadku ubezpieczenia na życie nie jest ustalana przypadkowo. Pod uwagę brane są następujące czynniki:

  • zakres ochrony – najmniej zapłacisz, jeśli wybierzesz ubezpieczenie, które obejmuje wyłącznie podstawowe ryzyko, czyli śmierci ubezpieczonego. Aby skorzystać z pomocy i otrzymać świadczenie np. po poważnym zachorowaniu, musisz zawrzeć dodatkową umowę, które rozszerzy listę zdarzeń objętych ochroną. Jednak to wiąże się z podniesieniem składki,
  • suma ubezpieczenia, czyli kwota, którą otrzymasz po zdarzeniu – wysokość SU ściśle wiąże się z ceną polisy. Im niższa suma gwarantowana, tym niższa składka. Jednak obniżanie SU, a tym samym odszkodowania może być ryzykowne. Niskie świadczenie może nie wystarczyć na pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji, a zwłaszcza dotychczasowych zobowiązań,
  • liczba osób objętych ochroną – najtańsze polisy obejmują jednego ubezpieczonego. Jeśli zależy Ci na ochronie bliskich, w tym małżonka, dzieci, a także rodziców i teściów, to będziesz musiał zapłacić więcej.

Jednak to nie wszystko. Towarzystwa ubezpieczeniowe oceniają również ryzyko objęcia Ciebie ochroną. Jesteś młody, silny i zdrowy? Możesz liczyć na atrakcyjną ofertę! Jeśli zmagasz się z jakimikolwiek chorobami, Twoja składka wzrośnie.

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie ma zapewniać odpowiednie wsparcie w trudnych chwilach, jednak nie powinna nadmiernie obciążać budżetu domowego. Dlatego warto dopasować swoje oczekiwania do możliwości finansowych oraz przed podpisaniem umowy porównać dostępne oferty na rynku.

Atrakcyjne cenowo są np. polisy na życie online w www.rankingubezpieczennazycie.pl. W porównywarce internetowej znajdziesz wszystkie aktualne oferty towarzystw ubezpieczeniowych wraz z ich OWU oraz proponowanymi cenami. Dzięki temu bez wychodzenia z domu i marnowania czasu na spotkaniach z przedstawicielami TU możesz swobodnie porównać warunki umów i wybrać najkorzystniejszą propozycję.

Aby poznać dokładne wyceny, musisz umówić się z doradcą ubezpieczeniowym na rozmowę. Jest to niezbędny krok, aby ekspert mógł poznać Twój styl życia, przeprowadzić ankietę medyczną i wyliczyć ostateczną wysokość składki.

Polisa na życie to nie OC motoryzacyjne – nie powinno być najtańsze. Warto o tym pamiętać podczas poszukiwania idealnej oferty.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%